شما اینجا هستید: خانه

روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه ای تشریح کرد: جزئیات برخورد نیروی دریایی سپاه با ناو‌های امریکایی / شکست سرقت دریایی نفت ایران در دریای عمان

منتشرشده در سپاه چهارشنبه, 12 آبان 1400 ساعت 16:46
این مورد را ارزیابی کنید
(11 رای‌ها)

سپاه نیوز ؛ روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه ای از اقدام به موقع و مقتدرانه جان برکفان دلاور نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شکست عملیات حمایت نیروی دریایی ارتش تروریست آمریکا از سرقت دریایی نفت ایران خبر داد.

 

 

به گزارش سپاه نیوز ؛ روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد : با اقدام به موقع و مقتدرانه جان برکفان دلاور نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،  عملیات نیروی دریایی ارتش تروریست امریکا  در حمایت از  سرقت نفت جمهوری‌اسلامی ایران در دریای عمان  ناکام ماند .

 

 

 

این اطلاعیه می افزاید :  در این اقدام محموله یک نفتکش حامل نفت ایران که در آب‌های دریای عمان با طراحی و هماهنگی قبلی سرقت و  با انتقال به یک نفت کش دیگر ، به سوی مقصدی نامعلوم هدایت می شد با واکنش بموقع رزمندگان نیروی دریایی سپاه مواجه  گردید.

 

 

 

در این اطلاعیه با اشاره به عملیات دلاورمردان نیروی دریایی سپاه در ناکام سازی این اقدام  و مواجهه هوشمندانه و شجاعانه با تلاش ارتش تروریستی آمریکا در حمایت از سارقان نفت ایران  ، آمده است : رزمندگان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی برن بر روی عرشه نفتکش حامل نفت سرقت شده ، آن را  تصرف و به سوی آب های سرزمینی ایران  هدایت کردند.

 

 

 

این اطلاعیه تصریح کرده است: نیروهای ارتش تروریست امریکا برای حمایت از سرقت دریایی با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند ، اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه جان برکفان نیروی دریایی سپاه ناکام ماندند.

 

 

 

در اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه با اشاره به تلاش نافرجام مجدد امریکایی ها برای تقویت توان خود با استفاده از استعداد بیشتر و گسیل چندین ناو جنگی دیگر برای سد کردن مسیر حرکت نفتکش آمده است: آمریکایی ها با درک آمادگی و قاطعیت رزمندگان شجاع و غیرتمند نیروی دریایی سپاه برای رویارویی با هر نوع ماجراجویی و تهدید علیه منافع ملت ایران ، از ادامه ماجرا منصرف و منطقه را ترک کردند.

 

 

 

بنا بر اعلام روابط عمومی کل سپاه این نفتکش در ساعت ۸ صبح مورخ سوم آبان ماه ۱۴۰۰ در آب های سرزمینی ایران اسلامی ، در لنگرگاه بندر عباس پهلو گرفته است.

 

 

 

روابط عمومی کل سپاه در پایان  اعلام کرده است : تصاویر شفاف ، گویا و غیر قابل انکار این رخداد تا   ساعتی دیگر در اختیار رسانه‌های گروهی قرار خواهد گرفت.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است