شما اینجا هستید: خانه

حجت الاسلام والمسلمین تویسرکانی: پویا شدن مساجد تنها از عهده بسیج ساخته است

منتشرشده در سپاه چهارشنبه, 06 بهمن 1395 ساعت 14:48
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج گفت: محرومیت زدایی، رفع آسیب های اجتماعی، اقتصاد مقاومتی، مبارزه با تهاجم فرهنگی و فعال و پویا شدن مساجد تنها از عهده بسیج ساخته است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره برترین‌های مساجد کشور گفت: جایگاه مساجد در انقلاب اسلامی جایگاه ویژه و اساسی است. امام خامنه ای در این باره فرمودند مساجد نه فقط در زمان ما و نه فقط در کشورهای اسلامی بلکه در تمام عالم و در طول تاریخ منشأ حرکت و قیام مردم کشور شمال آفریقا مثل الجزایر و دیگر کشورهای زیر سلطه بوده است.

وی افزود: حرکت ها از مساجد آغاز شده و در نهایت به پیروزی رسیده اند. انقلاب در این کشورها با مساجد پیروز شد و زمانی با شکست مواجه شد و استقلال خود را از دست دادند که مردم رابطه خود را با مساجد قطع کردند.

حجت الاسلام والمسلمین تویسرکانی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در 27 آبان سال 71 با اشاره به همین نقش نیروی مقاومت بسیج فرمودند بهترین جایی که محل حضور و ایفای نقش بسیج است، مساجد هستند. بسیجیان باید رابطه خود را با امام جماعت مسجد، عبادت کنندگان مساجد و نمازگزاران همیشه حفظ کنند. تلاش کنید که همیشه نماز خود را اول وقت به امامت امام جماعت مسجد خود بخوانید در مراسم های قرآنی، مذهبی شرکت کنید مسجد را به عنوان پایگاه حفظ کنید در مساجد جاذبه ایجاد کنید تا بچه ها و زنان جذب مساجد شوند.

وی گفت: امروز سه نوع مسجد در کشور وجود دارد دسته اول مساجدی که طراز اول انقلاب اسلامی هستند مراکز فعال و پویای کانونهای فرهنگی و مذهبی هستند که در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی قدم بر می دارند و به کانون های بحث مسائل روز تبدیل شده اند. دسته دوم مساجد تعطیل و نیمه تعطیل که متأسفانه آمار آنها کم نیستند امروز 30 هزار مسجد امام جماعت ندارند و دسته سوم مساجد ضرار.

وی با اشاره به آیه 108 سوره توبه عنوان کرد: بسیج کلید حل همه مشکلات جامعه است. محرومیت زدایی، رفع آسیب های اجتماعی، اقتصاد مقاومتی، مبارزه با تهاجم فرهنگی و فعال و پویا کردن مساجد تنها از عهده بسیج ساخته است. اگر بسیج با ظرفیت هایی که دارد وارد میدان مساجد شود تمام مشکلات جامعه از درون مساجد حل می شود.

حجت الاسلام والمسلمین تویسرکانی اظهار داشت: متأسفانه ما امروز در مرکز تهران پایتخت مساجدی داریم که امام جماعت ندارند و وقت آن رسیده که بدون نگاه سیاسی، جناح بندی های کذایی،نگاه های منفعت طلبانه و مسائل سیاسی به مساجد و امور آنها بپردازیم .

انتهای خبر/07

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است