شما اینجا هستید: خانهاطلاعیه ها/بیانیه هابیانیه ستاد کل نیروهای مسلح : پدافند هوایی تهدیدات دشمن را با چالش‌ و مانع روبرو کرده است

بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح : پدافند هوایی تهدیدات دشمن را با چالش‌ و مانع روبرو کرده است

منتشرشده در بیانیه ها و اطلاعیه ها چهارشنبه, 07 شهریور 1397 ساعت 16:00
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: مجموعه قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) با احاطه بر معابر نفوذی و تاکتیک‌های مورد نظر دشمنان، تهدیدات آنان را با چالش‌ و مانع مواجه کرده است.

 به گزارش سپاه نیوز؛ ستاد کل نیروهای مسلح با صدور بیانیه‌ای، سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) را گرامی داشت.

 

در این بیانیه آمده است: 

 

«قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا به عنوان بازوی قدرتمند و توانمند نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ممتاز و نقش راهبردی مؤثر و کارآمدی در ارتقای توان رزمی و بازدارندگی ایران اسلامی برخوردار است.

 

در این بیانیه آمده است: سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا با تدبیر حکیمانه حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) فرصت مناسبی برای تبیین و بازگویی اهمیت و نقش سرنوشت‌ساز و حساس این نیروی مردمی و متعهد در ساختار دفاعی کشور عزیزمان است.

 

ستاد کل نیروهای مسلح، پدافند هوایی را نیرویی با قابلیت‌ها، توانمندی و ظرفیت‌های بالای دفاعی در عرصه آسمان کشور خوانده و تصریح می‌کند: امنیت روزافزون آسمان جمهوری اسلامی ایران و عبور و مرور روزانه صدها پرواز داخلی و بین‌المللی از فضای کشور عزیزمان حاصل تلاش خستگی‌ناپذیر و بیداری و هوشیاری شبانه‌روزی دلاورمردان پدافند هوایی است.

 

این بیانیه خاطرنشان می‌سازد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و به ویژه پدافند هوایی با تلاش متخصصان و کارشناسان خلاق و مبتکر حوزه صنعت دفاعی به پیشرفت‌های بزرگ و چشمگیری در عرصه دفاعی کشور دست یافته‌اند به طوری که این دستاوردها در کنار انسجام، تعامل و هماهنگی عالی بین‌ یگان‌های پدافند هوایی با سایر نیروهای مسلح اعم از ارتش مقتدر و سپاه پاسداران انقلابی با وحدت و یکپارچگی هوشمند و متعهدانه، بسترهای قدرت بازدارندگی و تقویت توان رزمی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به ارمغان آورده است.

 

ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از این بیانیه با ترسیم ابعاد اشراف اطلاعاتی پدافند هوایی در اقصی نقاط کشور و لزوم بهره‌گیری از تاکتیک‌ها و آموزش‌های نوین و بهره‌مندی از مدیریت انقلابی و یکپارچه در عرصه پدافند هوایی کشور تصریح کرد.

 

روند رو به رشد و اقتدارآفرین مجموعه قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) و دستیابی به فناوری‌های پیشرفته و بومی در سامانه‌های پدافندی متناسب با جغرافیای پهناور کشور عزیزمان و ماهیت تهدیدات دشمن و طراحی و اجرای طرح‌های جامع پدافند هوایی و ایجاد توان دفاعی یکپارچه و هماهنگ، بسترهای نوینی را در عرصه بازدارندگی ایران اسلامی پدید آورده است که با احاطه بر معابر نفوذی و تاکتیک‌های مورد نظر دشمنان خبیث، تهدیدات آنان را با چالش‌ و موانع بسیار روبرو ساخته است.

 

کد خبر /09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است