شما اینجا هستید: خانهاستانهاالبرزفعالان قرآنی سپاه البرز تجلیل شدند

فعالان قرآنی سپاه البرز تجلیل شدند

منتشرشده در البرز چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 13:12
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  مراسم تجلیل از فعالان قرآنی سپاه البرز صبح امروز برگزار شد.

به گزارش سپاه نیوز؛  حجت‌الاسلام و المسلمین علیمراد یوسفی، مسئول  نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی(ع) در این مراسم اظهار کرد: با عمل به مفاهیم قرآن درهای معنویت به روی انسان باز می‌شود و هر کس خواهان سعادت است باید با کتاب الهی انس بگیرد.

وی افزود: همان‌گونه که در بیانات رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت قرآن تأکید شده، باید قرآنی شدن را در همه شئون زندگی خود آغاز کنیم و اولین گام هم شناخت قرآن است که باید آن را قرائت کرده و در قدم بعدی مضامین و مفاهیم قرآنی را درک کرده و بفهمیم و در مرحله بعدی اعماق قرآن را در حد تلاش و شایستگی خود فرا گیریم.

مسئول  نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی(ع)تصریح کرد: در مرحله بعدی قرآنی شدن باید در راستای فهم و درک مفاهیم قرآن هرچه را که یاد گرفتیم در زندگی خود عملیاتی کنیم زیرا هرچقدر انسان به مفاهیم قرآن عمل کند درهای معنویت قرآنی به روی او باز می‌شود و لیاقت و شایستگی درک و فهم بیشتر قرآن را خداوند به او عنایت خواهد کرد.

 حجت‌الاسلام و المسلمین یوسفی با بیان اینکه راه بازشدن معنویت قرآن عمل به مفاهیم آن است، افزود: قرآن علم و معرفت الهی است و زمانی که به آن عمل ‌کنیم آنچه را که از قرآن فرا نگرفته‌ایم خواهیم آموخت.

وی با تأکید براینکه قرآن کتاب نور است و انسان با تقوا تربیت می‌کند، گفت: قرآن کلام بسیار شیرینی است که انسان با آیات آن جان می‌گیرد و با آیات الهی این کتاب کامل شده و به درجه انسانیت دست پیدا می‌کند و همین ترکیب انسان و قرآن، آدمی را به انسانیت می‌رساند.

مسئول  نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی(ع) با بیان اینکه ترویج فعالیت‌های قرآنی در جامعه ضروری است و باید تمام دستگاه‌ها در بخش اجرای فعالیت‌های قرآنی مشارکت کنند، گفت: با توجه به شرایط امروز جامعه توسل به قرآن و آموزه‌های قرآنی راه نجات بشریت است و هر کس به اندازه خودش باید برای قرآن کار انجام دهد و جهت ترویج آموزه‌های قرآنی گام بردارد.

انتهای پیام/02

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است