شما اینجا هستید: خانهاستانهاالبرزفرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز مطرح کرد؛ خدمت‌رسانی ۱۳۰۰ قرارگاه‌ محله محور در مقابله با کرونا/ استفاده از ظرفیت درمانگاه‌های سپاه البرز

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز مطرح کرد؛ خدمت‌رسانی ۱۳۰۰ قرارگاه‌ محله محور در مقابله با کرونا/ استفاده از ظرفیت درمانگاه‌های سپاه البرز

منتشرشده در البرز یکشنبه, 25 اسفند 1398 ساعت 14:02
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: با توجه به اینکه ویروس کرونا با همکاری مردم  از بین خواهد رفت ، باید دفاع مردمی همچون دفاع مقدس داشته باشیم، از این رو حدود هزار و 300 قرارگاه‌ محله محور در سطح استان البرز تشکیل شده است.

به گزارش سپاه نیوز؛  سردار سرتیپ دوم پاسدار سید یوسف مولایی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز پیرامون اقدامات سپاه و بسیج استان برای مقابله با بیماری کرونا، اظهار داشت: با گسترش شیوع کرونا فعالیت پدافند زیستی در سراسر کشور و استان البرز فعال شده است.

 

فرمانده سپاه استان البرز افزود: با توجه به زحمات بی شائبه کادر درمان به نیروهای مسلح مأموریت داده شد تا از کادر درمان پشتیبانی شود و هیچ لحظه ای این فعالیت‌ها قطع نشده است.

 

سردار مولایی با اشاره به شیوع گسترده ویروس اضافه کرد: با هدف کمک به توسعه فضای درمانی استان البرز، مقرر شد سریع تر و با قدرت وارد کار شویم، از این جهت دستور رعایت نکات بهداشتی به همه سطوح داده شده است و پیش بینی محل قرنطینه و گذران دوران بیماری نیز صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن استفاده از ظرفیت درمانگاه‌هایی که زیر مجموعه سپاه بودند و پایگاه‌های بسیج، یادآور شد: با توجه به اینکه ویروس تا مادامی که مردم همکاری نداشته باشند از بین نخواهد رفت و باید دفاع مردمی همچون دفاع مقدس داشته باشیم، از این رو حدود هزار و 300 قرارگاه‌های محله محور تشکیل شده است و نماینده نهادهای مربوطه در این قرارگاه‌ها حضور خواهند داشت.

 

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) با بیان اینکه هر قرارگاه 6 نفر مستقر هستند، ادامه داد: همچنین بهره گیری از ظرفیت نیروهای مسلح برای حضور در جنگ نوین با تجهیزات و امکانات ویژه در دستور کار قرار گرفته و ضدعفونی سازی مراکز شهری انجام خواهد شد.

 

سردار مولایی یادآور شد: اگر بتوانیم تمامی نهادهای خدمات رسان را یکپارچه و تحت مدیریت ثابت بکار می گیریم تا در راستای از هم گسستن زنجیره انتقال کرونا ویروس موفق تر عمل کنیم.

 

وی در پایان با بیان اینکه سپاه برای سلامت جامعه و تأمین امنیت در خدمت مردم است، افزود: هر شهرستان یک نقاهتگاه  تعبیه شده است و برای کرج نیز دو نقاهتگاه تجهیز کرده‌ایم.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است