پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت‌ عباس(ع) استان اردبیل خبر داد: بهره برداری از 627 پروژه محرومیت زدایی در اردبیل
چاپ کردن این صفحه

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت‌ عباس(ع) استان اردبیل خبر داد: بهره برداری از 627 پروژه محرومیت زدایی در اردبیل

منتشرشده در اردبیل شنبه, 27 ارديبهشت 1399 ساعت 13:12
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت‌ عباس(ع) استان اردبیل از بهره برداری 627 پروژه محرومیت زدایی درسطح استان خبرداد.

به گزارش سپاه نیوز؛  پیرجاهد مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت‌ عباس(ع) استان اردبیل به مناسبت هفته بسیج در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته ۸۵۴ پروژه در قالب تفاهم‌نامه منعقد شده که از این تعداد ۶۲۷ پروژه به اتمام رسیده و بهره‌برداری شده است.

 

وی ادامه داد : این پروژه‌ها در حوزه‌های آب‌رسانی، اشتغال، لایروبی قنات‌ها، کشاورزی، سیل‌بند، آب شرب روستا، نقاشی مدارس، پل روستایی، تکمیل راه، ساخت خانه‌ برای سیل‌زده‌ها و احداث غسال‌خانه بوده که تحویل مردم شده و مابقی پروژه‌‌ها نیز به اتمام خواهد رسید.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت‌ عباس(ع) استان اردبیل ادامه داد: پروژه‌ها توسط قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با مشارکت گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی و خیرین و مردم محل انجام می‌شود.

 

پیرجاهد با بیان اینکه در سال‌جاری ۴۵۳ پروژه در راستای اشتغال‌زایی و آب‌رسانی و فعالیت پروژه‌های کوچک عام‌المنفعه با بسیج سازندگی منعقد شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۴۲ پروژه آغاز به کار کرده است و در روزهای آتی به‌خصوص تابستان این فعالیت‌ها شدت خواهد گرفت.

 

پیرجاهد یادآور شد: سال گذشته در راستای کمک به اشتغال‌زایی در استان اردبیل ۲ هزار و ۵۰ نفر مربی به افراد مختلف آموزش‌ داده‌اند و یک هزار و ۲۶۰ مجوز اشتغال با توجه به تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مربوطه صادر شده است.

 

وی بیان کرد: به ۱۹۸ مورد تسهیلات اعطاء شده و با هم‌افزایی کمیته امداد امام خمینی(ره) به ۷۷۵ متقاضی تسهیلات داده شد.

 

 مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت‌ عباس(ع) استان اردبیل افزود: سال گذشته در کنار اشتغال‌زایی، ۳۶۲ صندوق اشتغال‌زایی در سطح استان افتتاح شد و تعدادی منجر به اشتغال شده و مابقی امسال اشتغال‌زایی خواهد کرد.

 

پیرجاهد دادامه داد: سال گذشته به یک هزار زوج جوان یک بسته جهیزیه کامل با هزینه حداقلی در اختیارشان قرار داده شد و تک کالایی جهیزیه هم اعطاء شده است.

 

وی یادآور شد: همچنین در سال گذشته بسیج سازندگی در حوزه دامپزشکی ۳۲ روستای استان را تحت پوشش قرار داده و یک هزار راس دام تحت معاینه قرار گرفته و گروهای بسیج سازندگی جامعه پزشکی استان با برپایی بیمارستان‌های صحرایی و درمانگاه‌های تخصصی به مردم استان خدمات‌رسانی کردند.