شما اینجا هستید: خانهاستانهااردبیلمسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل : اقامه نماز عامل پایداری و هویت بخشی به جامعه است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل : اقامه نماز عامل پایداری و هویت بخشی به جامعه است

منتشرشده در اردبیل سه شنبه, 02 آذر 1400 ساعت 15:55
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل هدف از برگزاری جشنواره‌های نماز را جذب جوانان و نوجوانان به سمت ارزش‌های دینی عنوان کرد و گفت: اقامه نماز عامل مؤثر در هویت بخشی به جامعه است.

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین میثم فیاضی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در اولین همایش استانی نماز، حیات جامعه و ارزش و منزلت اجتماعی را در گرو پرداختن به فرهنگ نماز و ترویج آن در جامعه و خانواده دانست و اظهار کرد: خداوند در آیات قرآن جامعه‌ای را که به نماز بی اعتنا است مورد مذمت و سرزنش قرار داده و در حقیقت جامعه بی نماز به مثابه جهنم برای مردم است.

 

وی ارتقای معنویت و اعتلای فرهنگ دینی در جامعه را از آثار و برکات نماز عنوان کرد و گفت: اقامه نماز باعث پدید آمدن نسل پاک و طاهر در خانواده‌ها و به تبع آن در جامعه است و اگر چنین نباشد جامعه به سمت تباهی و فساد پیش می‌رود.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل اولین وظیفه اولیا و صالحان در زمین را اقامه نماز برشمرد و گفت: حضرت امام حسین (ع) برای اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و به جهانیان ثبات کرد که ارزش احیای دین اسلام بالاتر از جان و مال است.

 

حجت الاسلام والمسلمین فیاضی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های سپاه استان در راستای ترویج فرهنگ نماز، از صرف هزینه‌ای بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال برای احداث و تعمیر مساجد، حسینیه و نمازخانه‌ها در سطح استان خبر داد و گفت: هزینه‌های صرف شده در راستای اعتلای فرهنگ نماز، در مقابل ارزش و اهمیت این فریضه الهی بسیار اندک بوده و بایستی در ارتقای معنویت در جامعه بیش از پیش تلاش کرد.

 

وی به اجرای جشنواره نماز در استان اشاره کرد و گفت: جشنواره نماز با همکاری سپاه استان آغاز شده و تا کنون ۳۲۸ اثر در قالب عکس، فیلم، پوستر و تولیدات رسانه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل هدف از برگزاری جشنواره‌های نماز را جذب جوانان و نوجوانان به سمت ارزش‌های دینی عنوان کرد و گفت: پررنگ شدن نماز در جامعه باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی شده و خانواده‌ها را در تربیت نسل دینی و انقلابی یاری می‌کند.

 

بنابراین گزارش  در این مراسم از فعالان نماز و نفرات برتر آثار همایش به تعداد بیش از ۷۰ نفر تجلیل شد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است