شما اینجا هستید: خانهاستانهااردبیلفرمانده سپاه ناحیه نیر: اردوهای راهیان نور از راهکارهای مقابله با تهاجم فرهنگی است

فرمانده سپاه ناحیه نیر: اردوهای راهیان نور از راهکارهای مقابله با تهاجم فرهنگی است

منتشرشده در اردبیل چهارشنبه, 19 مهر 1396 ساعت 08:58
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه ناحیه نیر گفت: اردوهای راهیان نور از راهکارهای مقابله با تهاجم فرهنگی است که باید در بین نسل جوان ترویج یابد.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار محرم بنیادی  فرمانده سپاه ناحیه نیر استان اردبیل در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان نیر اظهار داشت: اردوهای راهیان نور از راهکارهای مقابله با تهاجم فرهنگی است که باید در بین نسل جوان ترویج یابد تا دانش‌آموزان و جوانان با ارزش‌های دینی، انقلابی و اسلامی آشنایی پیدا کنند.

 

وی افزود: در قالب اردوهای راهیان نور هر ساله دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی شمال‌غرب کشور اعزام می‌شوند تا از نزدیک در جریان رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدای والامقام، رزمندگان و جانبازان باشند و بدانند امنیت و اقتدار کنونی کشور به همین راحتی به دست نیامده است.

 

فرمانده سپاه ناحیه نیر گفت: 80 نفر از دانش‌آموزان دختر این شهرستان به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند که تمام تلاش ما بر این است با زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا بتوانیم مقابله با تهاجم فرهنگی را به دانش‌آموزان معرفی کنیم و بازدید از این اردوها را که به عنوان مواریث ارزنده دفاع مقدس محسوب می‌شود به همگان معرفی کنیم.

 

بنیادی بیان کرد: این اردو به عنوان یک حرکت بزرگ فرهنگی است که سبب تقویت حس خودباوری و آشنایی دانش‌آموزان با فلسفه جهاد و شهادت می‌شود و سفری برای دستیابی به ارزش‌های حقیقی انسانیت است که نباید دست کم گرفته شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین میکائیل مقدسیامام جمعه نیر نیز در این جلسه اظهار کرد: مسئولان آموزشی برای فارغ‌التحصیل شدن علمی دانش‌آموزان وظیفه‌ای بسیار خطیر و حساس دارند و نیاز است برنامه‌ریزی‌های لازم را در این زمینه انجام دهند به طوری که هیچ دانش‌آموزی از لحاظ غنای علمی چیزی کم نداشته باشد و نیازی به کلاس‌های جبرانی پیدا نکند.

 

وی افزود: نگاه مسئولان به آموزش و پرورش نباید اقتصادی باشد چرا که آموزش و پرورش یک دستگاه فرهنگی است و انتظار ما از مسئولان و دستگاه‌های اجرایی این است که برای حمایت و همکاری آموزش و پرورش گام بردارند تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است