شما اینجا هستید: خانهاستانهااردبیلمسئول بسیج سازندگی استان اردبیل : ۱۰ هزار نفر از استان اردبیل به اردو‌های جهادی اعزام می‌شوند/ بیش از ۴۰۰ روستا نیاز به بازسازی دارد

مسئول بسیج سازندگی استان اردبیل : ۱۰ هزار نفر از استان اردبیل به اردو‌های جهادی اعزام می‌شوند/ بیش از ۴۰۰ روستا نیاز به بازسازی دارد

منتشرشده در اردبیل شنبه, 11 خرداد 1398 ساعت 11:17
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل گفت: امسال بیش از ۴۰۰ گروه جهادی با ۱۰ هزار نفر به اردو‌های جهادی اعزام و در بیش از ۶۰ عرصه عمرانی، فرهنگی، دینی، آموزشی، تربیتی و اقتصادی و ... در ۴۰۰ روستای اردبیل خدمات رسانی خواهند کرد.

به گزارش سپاه نیوز؛ پیرجاهد مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در گفت‌وگویی اظهار داشت: امسال بیش از ۴۰۰ گروه جهادی با ۱۰ هزار نفرجهادگر به اردوهای جهادی اعزام و در بیش از ۶۰ عرصه عمرانی، فرهنگی، آموزشی، تربیتی و اقتصادی و غیره در ۴۰۰ روستای استان اردبیل خدمات رسانی خواهند کرد.

 

پیرجاهد افزود: در حوزه عمران دو رویکرد جدید آبرسانی به مناطق محروم و صعب العبور برنامه ریز شده است است که عملیات اولیه برای شناسایی روستاها توسط همکاران گروه های جهادی و مدیران سازندگی انجام یافته که در حال حاضر ۴۵ روستا نیاز ضروری به آبرسانی دارند و ما بر اساس مشارکت محلی اعتبارات تخصیص یافته را و اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

 

وی با اشاره به اینکه مطالعات محرومیت استان که روستا به روستا توسط همکاران مطالعه و تبدیل به یک بانک اطلاعاتی شده است گفت: تعداد بیش از ۲۳۰ روستا نیاز به بازسازی و همگام سازی داریم.

 

وی ادامه داد: تعداد ۱۵ روستا در استان اردبیل فاقد برق ،تعداد ۲۵ روستا فاقد مسجد و تعداد ۲۶۰ روستای استان در راه روستایی مشکل دارند که مطالاعت برای بازسازی و ساخت این مصادیق انجام گشته و سایر مصادیق دیگر که احصاء شده است.

 

پیرجاهد رویکرد جدید امسال در کار گروه جهادی ارتباط اعضای گروه هالی جهادی با روستاها را در طول سال عنوان کرد و بیان داشت: درطول سال اعضای گروه با جغرافیای هدف در ارتباط خواهند بود که در سنوات قبل گروه های جهادی ۱۰ روز در خدمت یک روستا یا یک روز روستا و منطقه بودیم ولی از امسال در طول سال با روستاها و مناطقی که پروژه ها شروع شده است تعامل خواهیم داشت.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: در رسیدگی به محرومین و کمک به تامین جهیزیه اقشار کم درآمد به برنامه های سال نیز اضافه شده است که سال گذشته تعداد قابل توجهی در تمامی شهرستان های استان اردبیل جهیزیه های با قیمت ارزان به نوعروسان کم برخوردار ارائه شد و امسال نیز قصد داریم این عمل خیرخواهانه تداوم یابد.

 

وی در پایان افزود: در ساخت خانه محرومین در صورت آمادگی روستا تحت عنوان خانه سازمانی روستا پیش‌بینی شده است که با هم افزایی دستگاههای اجرایی اقدام خواهیم کرد.

 

 

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است