شما اینجا هستید: خانهاستانهااردبیلجانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) اردبیل: طرح جهاد همبستگی ملی یک وظیفه ملی و تکلیف شرعی است

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) اردبیل: طرح جهاد همبستگی ملی یک وظیفه ملی و تکلیف شرعی است

منتشرشده در اردبیل شنبه, 25 خرداد 1398 ساعت 11:41
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: طرح جهاد همبستگی ملی یک وظیفه ملی و تکلیف شرعی است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار مستعدجانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با اشاره به طرح همبستگی ملی برای کمک رسانی به سیل‌زدگان کشور اظهار کرد: طرح جهاد همبستگی ملی یک وظیفه ملی و تکلیف شرعی است که همگان وظیفه داریم تا حصول نتیجه آن را اجرا و به اتمام برسانیم.

 

وی به نقش ائمه جماعات و هیئت امناء مساجد در اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: طرح جهاد همبستگی ملی یک نوع رزمایش برای خدمت رسانی، سازماندهی برای ارائه خدمات مطلوب و تقویت اخوت است.

 

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل محوریت قرار گرفتن مساجد و تقویت مسجد محوری را از ویژگی‌های شاخص این طرح عنوان کرد و گفت: این طرح آلام مردم سیل‌زده را کم میکند؛ هم در موضوع مسکن و هم در موضوع لوازم ضروری مسکن که این دو موضوع از اهداف اساسی این طرح است.

 

سردار مستعد با اشاره به اینکه بازسازی و تعمیر ۵۰۰ منزل مسکونی در بخش معمولان بر عهده سپاه استان اردبیل گذاشته شده، ابراز امیدواری کرد حداکثر در ۶ ماه آینده این موضوع و بازسازی منازل به اتمام برسد.

 

وی برگزاری بیش از ۶۰ مورد همایش توسط حوزه‌های مقاومت بسیج مساجد و محلات، ۴۰ همایش توسط نواحی و شهرستان‌ها و ۲۳ همایش و جلسه با ادارات و دستگاه‌های مرتبط با مسجد، برگزاری جلسات به صورت ویدئو کنفرانس را از جمله اقدامات سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در راستای توجیه طرح عنوان نمود و بیان کرد: پایگاه‌های مقاومت از ارکان فعال مساجد هستند که به حول و قوه الهی توانسته‌ایم با بهره‌گیری از ظرفیت آن‌ها این طرح را پیش ببریم.

 

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل به فرمایشات مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) مبنی بر اینکه مبادا مسئله سیل‌زدگان فراموش شود اشاره کرد و همان‌طور که رئیس سازمان بسیج مستضعفین از همان روزهای آغازین طرح در خصوص عدم تکروی در اجرای طرح تاکید داشتند به هماهنگی این سپاه با سازمانها و دستگاه های مرتبط اعم از کمیته امداد، هلال احمر، اداره اوقاف و تبلیغات، هلال احمر و ... تاکید نمود.

 

سردار مستعد ادامه داد: آمادگی کامل اعزام گروه‌های جهادی تشکیل شده در پایگاه‌های بسیج مساجد و محلات برای کمک رسانی به هموطنان عزیز سیل زده در صورت اعلام نیاز را داریم و از هیچ تلاشی در این عرصه دریغ نخواهیم کرد.

 

وی در پایان به بحث رسانه و فضای مجازی در اجرای این طرح اشاره و خواستار انعکاس اخبار مربوط به عملکرد حوزه‌ها، مساجد و پایگاه‌ها شد.

 

 

 

انتهای خبر/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است