شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان غربیفرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان‌غربی:  ۵۰۰ هزار بسته معیشتی در آذربایجان‌غربی توزیع می‌شود

فرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان‌غربی:  ۵۰۰ هزار بسته معیشتی در آذربایجان‌غربی توزیع می‌شود

منتشرشده در آذربایجان غربی سه شنبه, 23 ارديبهشت 1399 ساعت 14:57
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون بسته‌های معیشتی به تعداد بیش از ۳۰۰ هزار بسته توزیع شده و تا پایان ماه رمضان۵۰۰ هزار بسته برای کمک به محرمان است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حبیب شهسواری فرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان‌غربی در نشست هم اندیشی ویدئوکنفرانسی ریاست جمهور با فعالان مبازه با کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: خوشبختانه امنیت و سلامتی در استان مرزی آذربایجان‌غربی به طول 976 کیلومتر همراه با مبارزه با بیماری ویروس کرونا حاکم بوده و هست.

 

وی تصریح کرد: یکی از رموز موفقیت در آذربایجان‌غربی وحدت فرماندهی و مدیریت همدلی و همراهی مسئولان ارشد استانی مانند امام جمعه و استاندار آذربایجان‌غربی است.

 

فرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان‌غربی گفت: از نخسین روز پیدایش ویروس کرونا در استان اهمیت موضوع به قدری بود که پیش از ستاد مبارزه با کرونا، جلسات شورای تامین در آذربایجان غربی متولی و پیگیر این بحث بود و در همان روزهای نخست، هفت هزار نیروی بسیجی متبحر و آموزش دیده برای غربالگری در اختیار جامعه دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت و رتبه اول و دوم کشور در غربالگری را به دست آورد.

 

وی بیان کرد: سپاه و بسیج در آذربایجان‌غربی با بهره‌گیری از یک میلیون بسیجی استان رزمایش دفاع بیولوژیکی را از همان اوایل برگزار کرده و تا امروز در قالب بیش از 270 هزار نیروی بسیجی فعال با جدیت پای کار آمدند و از سوی دیگر بیش از پنج هزار پایگاه بسیج وارد مبازه با ویروس شد.

 

سردار شهسواری افزود: تاکنون بیش از 12 میلیون لیتر مواد ضدعفونی کننده در استان به کار برده شد و 170 کارگاه تولید ماسک در شهرستان‌های مختلف راه‌اندازی شده که بیش از یک میلیون و 500 هزار ماسک توسط نیروهای بسیج و سپاه در سراسر استان تولید و توزیع شد.

 

وی با اشاره به اینکه 600 گروه جهادی با بیش از 12 هزار نفر در این راستا به کارگیری شدند تصریح کرد: از سوی دیگر بیمارستان صحرایی در شهر ارومیه با چهار اتاق عمل، آی سیو و آزمایشگاه و بسته کامل بیمارستانی راه اندازی شده و هم اکنون بیماران کرونایی با 200 تخت نقاهتگاهی در آن بستری هستند.

 

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه تاکنون در 17 شهرستان آذربایجان‌غربی هزار و 320 تخت نقاهتگاهی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است اظهار کرد: از سوی دیگر بسته‌های معیشتی به تعداد بیش از 300 هزار بسته توزیع شده و افق سپاه تا پایان رمضان عدد 500 هزار بسته برای کمک به محرمان است.

 

وی بیان کرد: همچنین یک هزار و 500 سری جهیزیه برای زوج های محروم استان برنامه ریزی شد  که به سراسر آذربایجان‌غربی توزیع شد.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است