شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان غربیفرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی خبر داد: توزیع 200 هزار بسته معیشتی در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی خبر داد: توزیع 200 هزار بسته معیشتی در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه

منتشرشده در آذربایجان غربی چهارشنبه, 15 مرداد 1399 ساعت 15:40
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: 200 هزار بسته معیشتی در مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه بین اقشار بی‌بضاعت استان توزیع خواهد شد.


به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حبیب شهسواری در نشست خبری که در سالن جلسات سپاه شهدای استان برگزار شد، اظهار کرد: پاسداران و بسیجیان از دل مردم و برای مردم برخاسته‌اند، و در هر زمانی کنار مردم خواهند بود و خدمت به آحاد جامعه مدال افتخاری بر سینه ما است که به آن بر خود می‌بالیم.

وی با بیان اینکه از تولید دارو برای بیماری فلج اطفال گرفته تا سلاح به دست گرفتن برای نبرد، بیل به دست گرفتن برای بازسازی خانه سیل‌زده و ... عرصه‌هایی هست، که حضور داشته‌ایم، ادامه داد: همچنین خادمی مردم را در عرصه تولید و اقتصاد نیز فراموش نکرده‌ایم.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی ضمن اشاره به اینکه در بدو شیوع ویروس کرونا، سپاه شهدای آذربایجان غربی جزو نخستین مجموعه‌هایی بود که برای مقابله و پیشگیری وارد عمل شد، گفت: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه علوم پزشکی استان منعقد شد و به دنبال آن 8 هزار نفر از بسیجیان آموزش دیده برای غربالگری کرونا وارد عمل شدند؛ به همین دلیل استان ما در این زمینه رتبه اول را کسب کرد.

این مسئول اشاره کرد: در زمینه دفاع بیولوژیکی 95 هزار و 600 بسیجی وارد عمل شدند، در این زمینه حتی کشاورزان نیز از هیچ تلاشی فروگذار نبودند و با همه امکانات خود برای ضدعفونی معابر و گذرگاه‌ها اقدام کردند؛ 15 میلیون لیتر مواد ضدعفونی کننده نیز در این مدت مصرف شد.

شهسواری با بیان اینکه 605 گروه جهادی با 12 هزار جهادگر برای مقابله با کرونا همت کردند، اظهار داشت: بسیجیان و پاسداران در برهه‌های مختلف ثابت کردند که برای کمک به مردم با جان و دل آماده هستند.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی ضمن اشاره به اینکه 370 هزار بسته معیشتی در نخستین مرحله از رزمایش کمک مومنانه در بین اقشار آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد، اظهار کرد: همچنین یک هزار سری جهیزیه نیز به ارزش هر کدام 10 میلیون تومان در اختیار نوعروس‌های بی‌بضاعت قرار گرفت.

وی با بیان اینکه از چند روز گذشته مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در مناطق مختلف استان همگام با سراسر کشور آغاز شده است، گفت: این مرحله در سه نوبت اجرا خواهد شد که یک نوبت دهه امامت و ولایت، یک نوبت در دهه نخست ماه محرم و  نوبت سوم نیز در دهه آخر صفر اجرا می‌شود و پیش‌بینی کرده‌ایم در مرحله دوم 200 هزار بسته معیشتی توزیع شود.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه امسال برنامه‌های نکوداشت چهل سالگی دفاع مقدس را نیز داریم، اظهار کرد: به این مناسبت یک بیمارستان مجهز به اتاق عمل در مناطق مرزی، سالن‌های ورزشی، 500 باب مسکن مددجویی افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است