پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - با حضور فرمانده کل سپاه انجام شد : الحاق 188فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه
چاپ کردن این صفحه

با حضور فرمانده کل سپاه انجام شد : الحاق 188فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه

منتشرشده در سپاه شنبه, 10 آبان 1399 ساعت 10:03
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: در مراسمی با حضور فرمانده کل سپاه 188 فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه الحاق شد.


به گزارش سپاه نیوز؛ آیین الحاق   188فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه صبح امروز (چهارشنبه)با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بندر عباس برگزار شد.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در این مراسم با برشماری ویژگی های پهپادهای الحاقی گفت: فیلم برداری و عکاسی در حوزه رزمی برای انهدام اهداف ثابت و متحرک دریایی، از قابلیت‌های این پهپاد‌ها است.

وی افزود: با الحاق این پهپاد‌ها تمام ماموریت‌های نیروی دریایی سپاه، تحت پوشش پهپاد‌های بومی ایرانی قرار می‌گیرد؛ رصد و پایش همه تحرکات دریایی هم با این پهپاد‌ها رهگیری می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه پهپاد‌های الحاق شده کاملا بومی، و به دست متخصصان سازمان صنایع هوایی ایران ساخته شده است، گفت:سه فروند از این پهپاد برای نخستین بار رونمایی شده است و قابلیت انجام ماموریت از روی شناور برای اهداف مورد نظر دارد.

وی با بیان اینکه این پهپاد‌ها شامل پهپاد عمود پرواز سپهر، شهاب ۲ و عمود پرواز هدهد چهار است، گفت: پهپاد مهاجر شش نیز با دقت بالا در دریا و ساحل، از دیگر پهپاد‌های است که صبح امروز به نیروی دریایی سپاه ملحق شد؛ این پهپاد با شعاع پرواز بیش از ۲۰۰ کیلومتر، توانایی حمل ۴ موشک و انجام ماموریت در همه شرایط آب و هوایی دارد.

گفتنی است؛ دو فروند بالگرد آب نشین و ۴ فروند بالگرد با ظرفیت‌های رزمی و حمل موشک هم امروز به نیروی دریایی سپاه پاسداران ملحق شد.
انتهای پیام/02