شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان غربیفرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان غربی خبر داد؛ اجرای ۳ هزار برنامه در هفته بسیج

فرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان غربی خبر داد؛ اجرای ۳ هزار برنامه در هفته بسیج

منتشرشده در آذربایجان غربی یکشنبه, 28 آبان 1402 ساعت 09:18
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 فرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان غربی گفت: بیش از ۳ هزار برنامه به مناسبت هفته بسیج در آذربایجان غربی اجرا می‌شود.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردارسرتیپ دوم پاسدار محمدحسین رجبی فرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان غربی در نشست خبری با اصحاب رسانه، هفته بسیج را فرصتی برای تبیین خدمات این نیروی مردمی برشمرد و گفت: امسال برنامه‌های بزرگداشت هفته بسیج با شعار «بسیج امید ملت ایران» برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیجیان در دوران هشت سال دفاع مقدس بسیار خوش درخشیدند، تصریح کرد: حضور فعال و پرشور مردم و بسیجیان در رزمایش مواسات، کمک مؤمنانه و رزمایش‌های جهادگران فاطمی نشان داد که دشمن همچنان در محاسبات خود دچار اشتباه شده است.

فرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان‌غربی ادامه داد: مردم به‌ویژه بسیجیان با اتکا به روحیه جهادی و حسینی خود توانستند ارتش صدام را که از حمایت آمریکا و کشور بزرگ جهان و منطقه برخوردار بود زمین‌گیر کنند و تجهیزات پیشرفته نظامی آنها و کمک‌های مالی کشورهای منطقه به رژیم بعث را بی‌اثر کنند.

وی بیان کرد: حضور نیروهای بسیج در بلایای طبیعی، حوزه بهداشت و سلامت، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و تأثیرگذاری در تقویت هویت نسل امروز بسیار تأثیرگذار بوده است.

سردار رجبی با بیان اینکه در هفته بسیج باید مجاهدت‌های بسیجیان را به نسل جوان تبیین کنیم، گفت: مکتب بسیج، ظرفیت‌ها و جذابیت‌ها، حماسه‌آفرینی‌ها و مجاهدت‌های بسیج در طول تاریخ انقلاب اسلامی باید انعکاس و تبیین شود.

فرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان‌غربی افزود: برای هفته بسیج ۴۸ عنوان برنامه‌محوری در قالب سه هزار و ۲۱۲ برنامه پیش‌بینی‌شده، همچنین تعداد ۹۵ برنامه شهرستانی، حوزه‌ای و پایگاهی نیز در استان برگزار می‌شود.

سردار رجبی گفت: بسیج استان در حوزه اقتصاد مقاومتی، در سال جاری برای سه هزار نفر جویای کار در استان برنامه آموزشی و توانمندسازی برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه در طول سال جاری، حدود یک هزار و ۴۳۰ فقره به میزان ۲۱۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه جهت اشتغال‌زایی به متقاضیان پرداخت شده است، افزود: ۵۸۰ صندوق قرض‌الحسنه برای کارآفرینی و اشتغال‌آفرینی در استان ایجاد شده است.

 فرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان غربی تاکیدکرد: در سال جاری در حوزه سازندگی و محرومیت‌زدایی، پروژه آبرسانی روستایی به طول هزار کیلومتر در هشت شهرستان با هدف تامین آب شرب و بهداشتی در ۳۹۱ روستا اجرایی شده که در حال حاضر متوسط ۴۵‌ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی توضیح داد: چند روز پیش نیز ۴۵۱ سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند استان اهدا شد که البته از اوایل سال، جهیزیه‌های بسیاری به نوعروسان اهدا شده و در ادامه سال نیز اهدای جهیزیه تدوام خواهد داشت.

سردار رجبی توضیح داد: امسال دومین مراسم اهدای جهیزیه در آذربایجان‌غربی برگزار شد که در مراسم نخست، هزار سری جهیزیه برای نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد و همچنین نوعروسانی که تحت پوشش هیچ ارگان حمایتی نیستند تقدیم شد.

فرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای طرح فدک در استان ادامه داد: طرح فدک در راستای اقتصاد مقاومتی و جهش تولید با استفاده از ظرفیت بانوان بسیجی برای تقویت قطب‌های تولیدی و نقاط دارای مزیت تولید در استان اجرا می‌شود.

سردار رجبی افزود: احداث هشت سالن ورزشی با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد، اجرای طرح فدک با افتتاح ۳۵ مرکز کارآفرینی زنان سرپرست خانوار، اجرای ۷هفت پروژه آب شرب تک روستایی در ارومیه و ۹‌ روستایی در ماکو با پیشرفت فیزیکی ۸۵‌ درصد از دیگر اقدامات بسیج استان است.

وی بیان کرد: همچنین انتقال آب کشاورزی به مزارع در خوی با پیشرفت فیزیکی ۸۵‌ درصد، ساخت مدرسه ۶‌ کلاسه در پیرانشهر و مشارکت در ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد که تاکنون ۱۹۵‌ واحد تحویل داده شده است، از جمله اقدامات بسیج استان در حوزه سازندگی و محرومیت زدایی در سال جاری است.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است