پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا استان آذربایجان شرقی خبر داد : سازماندهی ۲هزار و ۶۳۲ گروه جهادی /شناسایی بیش از ۸۴ هزار خانواده متضرر از کرونا در استان
چاپ کردن این صفحه

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا استان آذربایجان شرقی خبر داد : سازماندهی ۲هزار و ۶۳۲ گروه جهادی /شناسایی بیش از ۸۴ هزار خانواده متضرر از کرونا در استان

منتشرشده در آذربایجان‌ شرقی چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 ساعت 15:45
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا استان آذربایجان شرقی با بیان این‌که پایگاه‌های مقاومت بسیج محله، محور عملیات بسیجیان است، گفت: تاکنون ۸۴ هزار و ۱۳۲ خانواده آسیب دیده از کرونا در سطح استان آذربایجان شرقی توسط پایگاه‌های مقاومت استان شناسایی شده است.

به گزارش سپاه نیوز؛ اسکندری مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا استان آذربایجان شرقی  در نشست خبری، اظهار کرد: پس از ادغام جهاد سازندگی با وزارت جهاد کشاورزی، تداوم فعالیت جهادی در قالب بسیج سازندگی انجام گرفت و بسیج توانست ظرفیت‌های بالای جهادگران را هدایت کند.

 

وی افزود: فلسفه بسیج سازندگی، استفاده از ظرفیت‌ عظیم جوانان در محرومیت زدایی کشور و نهادینه ساختن اقتصاد مقاومتی است، همان طوری که باور و اعتقاد امام (ره) به جوانان باعث شد تا جوانان عهده دار فرماندهی عملیات باشند و ظرفیت‌های آنان شکوفا شود.

 

وی با بیان این‌که گروه‌های جهادی در تمامی ایام سال، مشغول محرومیت زدایی در روستاهای محروم هستند، گفت: این گروه‌ها با حداقل امکانات و اعتبارات به صورت داوطلبانه و برای رضای مردم، تمام سختی‌ها را به جان می‌خرند و کار می‌کنند.

 

اسکندری در خصوص اقدامات سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا در ایام شیوع کرونا، اظهار کرد: در اوایل شیوع کرونا در کشور، قرارگاه پدافند زیستی امام رضا (ع) در سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا شکل گرفت و تاکنون نیز به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کنند.

 

وی گفت: نزدیک به ۲۱۲ کارگاه تولیدی ماسک زیرنظر این سازمان در سطح استان مشغول فعالیت هستند و تاکنون ۲.۵ میلیون عدد ماسک تولید کرده‌اند.

 

وی ادامه داد: در مجموع تاکنون ۱۰۵ هزار بسته معیشتی توسط این سازمان توزیع شده است که ۷۵ هزار بسته از این تعداد در قالب رزمایش مواسات و همدلی مومنانه بوده که از ظرفیت مردم و خیران برای تهیه این بسته‌های معیشتی صرف شده است.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا، افزود: بسیجیان جهادگر، سه رزمایش برای کمک به نیازمندان را در طول ماه مبارک رمضان انجام خواهند داد که اولین رزمایش در قالب ۴۰ هزار بسته معیشتی در آستانه ورود به رمضان توزیع شد، دومین رزمایش نیز روز شنبه، ۲۰ اردیبهشت و سومین رزمایش نیز در روز عید فطر برگزار می‌شود.

 

وی متذکر شد: تمامی افرادی که به خاطر کرونا، معیشت و اقتصادشان آسیب دیده است جامعه هدف توزیع بسته‌های معیشتی بسیج سازندگی بوده و به هر شکلی که می‌خواهند دریافت می‌کنند تا خدای نکرده کرامت خانواده لکه دار نشود.

 

 مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا استان آذربایجان شرقی در خصوص سایر اقدامات بسیح سازندگی سپاه عاشورا، گفت: ۳۵ هزار نفر در قالب ۵۷۰۰ گروه جهادی به ضدعفونی معابر شهری و روستایی پرداخته‌اند؛ کادردرمانی بسیجی نیز در حوزه بهداشت و درمان کمک بسیاری کردند.

 

اسکندری افزود: تاکنون ۲۶۳۲ گروه جهادی محله‌ سازماندهی شده و بر اساس هدف گذاری، در سال ۹۹، ۱۱۹۳ گروه جهادی جدید نیز افزوده خواهد شد.

 

وی گفت: در سال‌های اخیر، ۹۴۴ پروژه عمرانی توسط این سازمان به بهره برداری رسیده و تحویل مناطق محروم شده است؛ در راستای اشتغال زایی نیز ۸۵۵ صندوق قرض الحسنه در محلات مختلف با مشارکت مردم راه اندازی شده است.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا استان آذربایجان شرقی افزود:  تسهیلات به افراد کارآفرین، پرداخت شده که با راه اندازی واحدهای کوچک و مشاغل خانگی موجب فعالیت ۱۳۶۵۲ نفر شده‌اند.

اسکندری اظهار کرد: در تفاهم نامه‌ای با نهادهای دیگر، به ۹۸ هزار نفر آموزش‌های تخصصی ارائه شده و پس از دریافت گواهی مهارت از تسهیلات استفاده کرده‌اند.

 

وی با بیان این‌که در سال ۹۸، شاهد انقلابی در بخش ساخت خانه‌های محروم بودیم، گفت: در سال ۹۹، دو هدف عمده عملیاتی توسعه و توانمندسازی گروه‌های جهادی و اشتغال زایی در راستای اقدامات سازمان بسیج سازندگی قرار دارد تا با رفع موانع تولید و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها، اشتغال زایی برای حدود ۱۰ هزار جوان هدف گذاری شده است.

 

 مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا استان آذربایجان شرقی در خصوص اقدامات این سازمان در زمان زلزله سال گذشته آذربایجان، گفت: تشکیل قرارگاه امدادرسانی، اعزام ۱۸۶ گروه جهادی متشکل از ۱۳ هزار و ۱۲۲ نفر جهادگر به همراه ۱۴۲ دستگاه ماشین آلات سنگین سپاه، تهیه و توزیع ۹۴ هزار غذای گرم بین زلزله زدگان، توزیع ۲۳۳ کانکس، ۸۴۱ بخاری برقی و ۱۳۰ بخاری گازی و اعزام ۸۴ اکیپ پزشکی به مناطق زلزله زده توسط سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا انجام گرفت.

 

وی ادامه داد: خانه‌های خانواده ریحانه و زهرا، دو فرزندی که در زلزله میانه و سراب جان خود را از دست دادند، تقریبا رو به اتمام است.

 

اسکندری افزود: در تفاهم نامه‌ای با کمیته امداد استان، مقرر شده تا ۱۳۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده میانه و سراب توسط بسیجیان جهادگر ساخته شود.