شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان شرقیفرمانده قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه : دشمنی استکبا‌ر ادامه دارد/باید به جوانان اعتماد کنیم

فرمانده قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه : دشمنی استکبا‌ر ادامه دارد/باید به جوانان اعتماد کنیم

منتشرشده در آذربایجان‌ شرقی یکشنبه, 17 ارديبهشت 1396 ساعت 10:38
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار سرخیلی گفت: بدانیم دشمنی دشمن ، ادامه دارد و توکل به خدا بزرگ‌ترین سرمایه ما در کنار کار و تلاش است.

 به گزارش سپاه نیوز ؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حمید سرخیلی فرمانده قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه ، در چهارمین یادواره سردار شهید حسن شفیع‌زاده و مراسم اختتامیه کاروان راهیان نور 95 که در دانشگاه پیام نور تبریز برگزار شد، ضمن اشاره به رشادت و ایستادگی مردم و رزمندگان کشور در 8 سال دفاع مقدس، اظهار داشت: این ایام با عملیات بیت‌المقدس متقارن است که از 10 اردیبهشت آغاز شد و تا سوم خردادماه که تاریخ آزادسازی خرمشهر بود به طول انجامید.

 

وی افزود: اوج رشادت و ایستادگی مردم وفادار به انقلاب اسلامی، همین عملیات بیت‌المقدس بود چرا که صدام با 36 کشور حامی خود در حال جنگ با ما بود و عنوان کرده بود اگر شما خرمشهر را آزاد کردید من کلید بصره را به شما می‌دهم.

 

فرمانده قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه ادامه داد: در دوران دفاع مقدس مردم پای‌کار آمدند و 8 سال مقابل 36 کشور حامی صدام جنگیدیم و پیروز شدیم ، چون صدام می‌خواست یا ایران را نابود کند یا خوزستان را تصرف کند که هیچ‌کدامشان اتفاق نیفتاد. صدام کسی بود که در آغاز جنگ 230 هزار نیرو داشت اما در پایان جنگ یک‌میلیون نیروی نظامی داشت و از نظر امکانات نیز در حال تقویت بود. همین ارتش به کویت حمله کرد و در 5 ساعت آنجا را تصرف کرد.

 

سردار سرخیلی ضمن اشاره به لزوم حضور مردم در عرصه‌های مختلف افزود: باید بدانیم هر جا مردم پای‌کار آمدند موفق شدیم. امام خمینی (ره) هم همین مسئله را می‌گفتند. مردم پای انقلاب بودند و در جنگ هم دیدیم که تهدید از سر ما برداشته شد. در دوران بعد از جنگ هم مردم هرکجا پای صندوق‌های رأی بودند یا در روز قدس و سایر مسائل معنوی جامعه حضور داشتند انقلاب اسلامی و فرزندان این کشور بیمه شد.

 

 وی  تصریح کرد:  ملت ما 8 سال برابر صدام ایستادگی کرد و 230 هزار شهید داد اما تعداد کشته‌های ارتش صدام 2 برابر ما بود. فقط یک مقایسه کنید با جنگ جهانی اول که ایران مثل یک پل بود و جنگی نکرد اما قحطی باعث کشته شدن 8 میلیون نفر شد. امروز انقلاب اسلامی اگر بیمه است به‌واسطه حضور مردم است و انتخابات از این منظر بسیار مهم است.

 

فرمانده قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه  ادامه داد: دموکراسی را دیگران آوردند اما ما از دل دین، مردم‌سالاری دینی را آوردیم که بالاترین و سالم‌ترین نوع دموکراسی در دنیا است که آن را ارائه کردیم و پای آن‌هم ایستادیم و از اتفاقات هم نهراسیدیم که چه کسی می‌آید و چه کسی می‌رود. هرروز انقلاب اسلامی نسبت به‌روز قبلش پابرجاتر شد و همان بچه‌های جنگ آمدند و کارهای بزرگ‌تری کردند. هسته‌ای ما، فعالیت‌های موشکی ما و کارهای علمی بزرگ نظیر سلول‌های بنیادی و ...

 

وی افزود: کودتاها، مسائل قومیتی و ترورها در اوایل انقلاب موفق نشدند، از روز اول انقلاب هم تحریم‌ها را داشتیم و پایان همه این فشارات در سال 59 منجر به جنگ شد، پس جنگ سخت‌ترین کار است. ما توانستیم سخت‌ترین کار را انجام دهیم، آیا نمی‌توانیم کارهای آسان را انجام دهیم، می‌توانیم. باید پای عهد و پیمانمان با خدا بایستیم، شهدا ایستادند، مرد و مردانه ایستادند و انقلاب اسلامی‌شان و تمامیت عرضی کشور را حفظ کردند.

 

فرمانده قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه در مورد فرصت دادن به جوانان نیز گفت: شهدا و شفیع‌زاده‌ها نشان دادند کارهای بسیار سخت را با آن روحیه جوانی و با حضور درصحنه و در سخت‌ترین شرایط می‌توانند انجام دهند. امروز هم در انقلاب اسلامی مردان بزرگی داریم، نسل جوان ما آماده فداکاری برای انقلاب اسلامی و پیمودن را شهدا است که باید به آنها اعتماد کنیم و راه بدهیم. نگوییم که نپخته‌اند، پخته می‌شوند، مگر همین اتفاق در طول جنگ برای ما رخ نداد؟

 

سردار سرخیلی در پایان تصریح کرد: این دعای امروز ماست، امیدواریم انشاءا... بدانیم دشمنی دشمن ادامه دارد و توکل به خدا بزرگ‌ترین سرمایه ما در کنار کار و تلاش است. این مسائل اقتصادی که امروز گریبان گیر ما شده و دشمن می‌خواهد با دروغ ما را از حل آن بازبدارد، کار راحتی است و می توانیم حل کنیم.

 

در این یادواره که جمعی از خانواده شهدا، سردار سرخیلی فرمانده قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه ، محمدحسین فرهنگی نماینده مجلس شورای اسلامی، برخی از اعضای شورای شهر تبریز، مسئولان دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی و همسر شهید علی تجلایی برگزار شد. 

 

 

انتهای خبر/ 09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است