شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان شرقیمسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه آذربایجان شرقی اظهار داشت: ولایتمداری یعنی تابع امر ولی زمان خود بودن

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه آذربایجان شرقی اظهار داشت: ولایتمداری یعنی تابع امر ولی زمان خود بودن

منتشرشده در آذربایجان‌ شرقی یکشنبه, 30 مهر 1396 ساعت 12:41
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه آذربایجان شرقی اظهار داشت: ولایتمداری یعنی تابع امر ولی زمان خود بودن، به گونه ای که تمام اعمال و حرکات و تصمیمات فرد، مورد رضایت امام زمانش باشد.

 

 

 

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت الاسلام  والمسلمین حسن کاملی فر مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه آذربایجان شرقی در آیین خطبه خوانی حضرت زینب(س) در امامزاده سیدمحمد(ع) مراغه با اشاره به نقش فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ عاشورایی در جامعه گفت: توطئه تحریف فرهنگ حسینی و عاشورایی در بین امت اسلامی با تشخیص درست و به موقع حضرت زینب (س) و با سخنرانی کوبنده آن حضرت در به تصویر کشیدن واقعه عاشورا  در اولین روزهای شکل گیری آن نهضت عظیم اسلامی، با شکست همراه شد.

 

حجت الاسلام کاملی فر اضافه کرد:  حضرت زینب(س) با وجود مصیبت ها و سختی هایی که دیدند، در برابر یزید به عنوان مظهر ظلم و جور ایستادند و از واقعه عاشورا به زیبائی یاد کردند که این امر نشان از ایمان، ولایتمداری و ایستادگی این بانوی بزرگ اسلام در برابر محنت ها و ظلم ها بود.

 

وی ولایت مداری حضرت زینب(س) را از مهم ترین ویژگی های این بانوی بزرگ اسلام عنوان و بیان کرد: آن حضرت همواره از امام حسین(ع) تبعیت کرده و در صحنه بزرگ عاشورا و پس از آن نیز ولایتمداری خود را در عمل به اثبات رسانید.

 

حجت الاسلام والمسلمین کاملی فر افزود: ولایتمداری یعنی تابع امر ولی زمان خود بودن، به گونه ای که تمام اعمال و حرکات و تصمیمات فرد، مورد رضایت امام زمانش باشد.

 

وی ادامه داد: حضرت زینب(س) در مسیر ولایتمداری و تبعیت از امام عصر خویش، خانه، زندگی و فرزندانش را برای انجام رسالت عظیم امامت و ولایت فدا کرد و نمونه و الگوی بارزی برای نسل های آینده شدند.

 

حجت الاسلام کاملی فر اضافه کرد: امروز نیز ولایت مدار واقعی کسی است که در تصمیم ها و تشخیص هایش تابع و مطیع محض ولایت فقیه باشد.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا گفت: اکنون نیز پس از  38 سال شکست انواع تهدیدهای سیاسی و اقتصادی دشمن به در سایه صبر و استقامت مادران و خانواده های شهدا و ولایتمداری ملت بزرگ ایران محقق شده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین کاملی فر افزود: انقلاب حسینی و اسلامی کشورمان نیز در سایه تدابیر رهبر انقلاب و ولایتمداری مردم ایران اسلامی روز به روز  گسترده تر، ریشه دارتر و نفوذ ناپذیرتر شده است.

 

وی عفاف و حجاب را از نیازهای اساسی جامعه اسلامی عنوان و اظهار داشت: زنان جامعه باید با الگوگیری از حضرت زینب(س) حامل این پیام مهم و عظیم در جامعه کنونی باشند.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا افزود: حضرت زینب(س) در کنار رسالت عظیم خود که تبیین نهضت عاشورا بود، حجاب و عفاف نیز برای بانوان اسلامی به عنوان فرهنگی جامع و ماندگار معرفی می کردند.

 

آیین خطبه خوانی حضرت زینب(س) به همت جامعه بسیج زنان مراغه در آستان مقدس امامزاده سید محمد(ع) این شهرستان برگزار شد.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است