شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان شرقیفرمانده سپاه عاشورا استان آذربایجان شرقی: بسیج در جهت خدمت به مردم تلاش می کند

فرمانده سپاه عاشورا استان آذربایجان شرقی: بسیج در جهت خدمت به مردم تلاش می کند

منتشرشده در آذربایجان‌ شرقی سه شنبه, 12 تیر 1397 ساعت 10:28
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه عاشورا: بسیجیان در جهت خدمت به مردم تلاش می کنند تا بتوانیم شاهد سلامت جامعه باشیم.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار عابدین خرم فرمانده سپاه عاشورا با حضور در حوزه 5 بسیج شهری امام محمد باقر (ع) تبریز و بازدید از بخش‌های مختلف آن در نشست صمیمی با بسیجیان این حوزه با اشاره اجمالی به گذشته بسیج اظهار داشت: بسیج دارای پیشنیه و گذشته درخشانی است که تربیت یافتگان آن با نمره بالا از آزمون‌های مختلف سربلند بیرون آمدند.

 

وی افزود: بسیجیان از شکل‌گیری این مکتب در همه زمان‌ها در برابر دشمن و توطئه‌های آن‌ها ایستادند و سرافرازی آفریدند که نمونه آن دهه نخست انقلاب اسلامی است که بسیجیان همزمان هم در جبهه‌های نبرد با دشمن مبارزه می‌کردند و هم در شهرها در برابر منافقان ایستادند.

 

فرمانده سپاه عاشورا خاطرنشان کرد: دشمن از آغاز انقلاب اسلامی با همه توان تلاش کرد در مقابل انقلاب و نظام بایستد و کشورمان را تسخیر کند ولی بسیجیان با فرهنگ و روحیه بسیجی و با عشق و ایمان نگذاشتند موفق شود ، بسیجیان و جوانان امروز باید افتخار کنند که مسیر روشنی را برای آن‌ها ترسیم کرده‌اند.

 

وی ادامه داد: تنها نیرویی که برای اعتلای ارزش‌های دینی و آرمان‌های امام راحل و شهدا حرکت می‌کند بسیج است و به علت همین منزلت و جایگاه است که امام راحل فرمودند؛ «از خدا می‌خواهم مرا با بسیجیانم محشور کند»، جمله‌ای که سری در آن نهفته است و جوانان باید به آن واقف باشند.

 

سردار خرم تاکید کرد: صفحات زرین تاریخ انقلاب مملو از خاطرات و مخاطرات بسیجیان است، خاطراتی که با جان خریدن خطرات در برهه‌های مختلف آن را در تاریخ ثبت کردند و هریک امروز برای پاسداست ارزش‌ها و ارمان های انقلاب درسی است.

 

وی بسیجیان را سنگربانان ارزش‌ها خواند و تصریح کرد: بسیجیان جوان امروز باید قدر مجاهدت‌های بسیجیان پیشکسوت را بدانند چراکه امروز اگر آمریکا و ابرقدرت‌ها توان جنگ با ایران را ندارند و وارد جنگ با ایران نمی‌شوند به برکت مجاهدت و ایستادگی آن‌هاست و می‌دانند که آزموده را آزمودن خطاست.

 

سردار خرم  بیان داشت: اگر امروز در برابر این نوع جنگ و فشارها قد خم کنیم دشمن جاپایی برای خود پیدا خواهد کرد بنابراین باید با تشخیص به موقع و حضور مؤثر در برابرش استوار بایستیم تا نتواند کاری از پیش ببرد.

 

وی اضافه کرد: اگر امروز هم با همان روحیه ایثار و اخلاص دوران دفاع مقدس و با همان انگیزه الهی با دشمن بجنگیم قطعاً دشمن امروز هم در این عرصه‌ها مأیوس خواهد شد چراکه وعده حق تخلف ناپذیر است.

 

سردار خرم در بخش دیگر سخنان خود به اهمیت مساجد و حضور جوانان در آن نیز پرداخت و گفت: بسیج و مساجد باید در محلات، محور و حلال مشکلات مردم باشد که جدایی مردم از مساجد به خصوص جوانان نیز از ترفندهای دشمن برای رسیدن به اهدافش است چرا که مساجد محل اتحاد مردم است.

 

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است