شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان شرقیمسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا استان آذربایجان‌ شرقی خبر داد: اجرای 2 هزار و 250 پروژه عمرانی در سال جاری

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا استان آذربایجان‌ شرقی خبر داد: اجرای 2 هزار و 250 پروژه عمرانی در سال جاری

منتشرشده در آذربایجان‌ شرقی چهارشنبه, 06 شهریور 1398 ساعت 16:33
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا استان آذربایجان‌ شرقی گفت:  اجرای 2 هزار و 250 پروژه را بر عهده‌ گرفته‌ایم که پروژه‌های محرومیت‌زدایی از جمله آنها است.

به گزارش سپاه نیوز؛ اسکندری مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورای استان آذربایجان‌ شرقی اظهار داشت: هفدهم اردیبهشت 79 سازمان بسیج سازندگی با تدبیر مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) برای استفاده از ظرفیت عظیم جوانان در حوزه محرومیت زدایی و استفاده بهینه از تفکر جهادی نسل جوان تاسیس شد.

 

وی افزود: از سالی که رده‌های مختلف بسیج سازندگی ایجاد شده‌اند شاهد منشأ خیر و برکات بودیم و به اذعان مردم به ویژه اهالی مناطق محروم، نیروهای بسیج سازندگی همیارِ نیازمندان شده‌اند.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورای استان آذربایجان‌ شرقی با بیان اینکه روح و جوهره اصلی سازمان بسیج سازندگی وجود گروه‌های جهادی و بالاتر از آن جاری بودن تفکر جهادی در ذهن نیروهای پرانرژی و جوان است، تصریح کرد: وقتی با گروه‌های جهادی همراه می‌شویم به‌عینه این تفکر را لمس می‌کنیم.

 

وی به حضور جوانان آذربایجانی در مناطق سیل‌زده اشاره و یادآور شد: در آق‌قلا بسسیجیانی بودند که خستگی نمی‌شناختند و علی‌رغم فعالیت مستمر بازهم شبانه برای کمک به هم‌نوعان سر از پا نمی‌شناختند.

 

اسکندری با تاکید بر لزوم انعکاس فعالیت‌های بدون چشم‌داشت نیروهای جهادی، تصریح کرد: باید این روحیه را در جامعه ترویج دهیم، مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب بر رواج چنین اقداماتی به ویژه به دست جوانان تاکید کرده‌اند.

 

وی بیان داشت: نحوه فعالیت گروه‌های جهادی در مناطق سیل‌زده و روحیه ایثار آنان حال و هوای جبهه را برایمان تداعی می‌ساخت و ما رویش‌های انقلاب را در آنجا می‌دیدیم.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا با تاکید بر اینکه در دفاع مقدس نیز روحیه جهادی ما را در برابر دشمنان پیروز کرد ادامه داد:نیاز امروز کشور روحیه‌ی جهادی است و اگر در تمامی دستگاه‌ها تفکر جهادی حاکم باشد بسیاری از مشکلات حل می شود چراکه روحیه جهادی بن‌بست نمی‌شناسد و دیوارها را می‌شکند.

 

اسکندری با اشاره به سفر خود به روستای «شیب‌ده» واقع در بخش نظرکهریز شهرستان هشترود، خاطرنشان ساخت: بسیج سازندگی برای تحصیل تعدادی از دانش آموزان وعده داد ظرف مدت 2 ماه مدرسه آنان را احداث نماید.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گروه‌های جهادی را ستون و خیمه بسیج سازندگی خواند و گفت: تمام حرکات ما بر مبنای وجود این نیروهای تازه‌نفس شکل می‌گیرد؛ تا بدین لحظه 450 گروه جهادی شناسنامه‌دار را سازماندهی کرده‌ایم و بنا داریم در کل مساجد و محلات 2 هزار گروه جهادی سازماندهی نماییم.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا با بیان اینکه می‌خواهیم مشکلات مردم را با کمک اهالی همان محل و با بسترسازی گروه‌های جهادی مرتفع سازیم، ابراز داشت: در این طرح گروه‌‌های جهادی پیش قراول می‌شوند و مردم نیز مساعدت می‌کنند؛ مدلی که بناست امروز مشکلات کشور را حل کند با مشارکت عموم مردم  است.

 

وی بااشاره به اینکه در محلات مسجدمحور عمل کرده و گروه جهادی به معنای واقعی فعال می شوند افزود:سال 98، سال تکیه و استفاده از ظرفیت عظیم جوانان خواهد بود، از ادامه طرح‌هایی همچون حمایت از کشاورزان، ارائه خدمات‌ درمانی و... خبر داد.

 

اسکندری از شروع بزرگ‌ترین طرح عمرانی عام‌المنفعه زودبازده در سال جدید خبر داد و اظهار داشت: اجرای 2 هزار و 250 پروژه را بر عهده‌ گرفته‌ایم و 50 برنامه دفاعی داریم که تنها یکی از آن‌ها همان پروژه‌های محرومیت‌زدایی است.

 

 

 

انتهای پیام/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است