شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان شرقیفرمانده سپاه آذربایجان شرقی : شعر آئینی رسانه آگاهی بخش در همه برهه ها بوده است

فرمانده سپاه آذربایجان شرقی : شعر آئینی رسانه آگاهی بخش در همه برهه ها بوده است

منتشرشده در آذربایجان‌ شرقی شنبه, 13 مهر 1398 ساعت 12:51
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه آذربایجان شرقی شعر آئینی را تنها رسانه در برابر ظلم و خفگان در زمان ائمه معصومان (ع) عنوان کرد و گفت: رسانه شعر به عنوان جریان ساز مذهبی در ترویج معارف اسلامی در کنار منبرها و موعظه ها تاثیر زیادی داشته است.

به گزارش سپاه نیوز؛  سردار سرتیپ دوم پاسدار عابدین خرم فرمانده سپاه عاشورای استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: شعر آیینی در دوران انقلاب اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و با توجه به اینکه انقلاب اسلامی در امتداد نهضت حسینی شکل گرفته شعر آئینی این دو واقعه تاریخی را بهم ربط داده است.

 

وی ادامه داد:شعرا و مردان بزرگ عرصه شعر آئینی با خلق آثار خود در تاریخ اسلام، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و پس از آن سره را از ناسره، حق را از باطل و روشنایی را از تاریکی جدا کرده اند و آن را به عنوان مدرکی مستند در اختیار جوانان، شعرا، ادیبان، مدحان و مرثیه خوانان قرار داده اند.

 

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی شعر آئینی را تنها رسانه در برابر ظلم و خفگان در زمان ائمه معصومان (ع) عنوان کرد و گفت: رسانه شعر به عنوان جریان ساز مذهبی در ترویج معارف اسلامی در کنار منبرها و موعظه ها تاثیر زیادی داشته است.

 

سردار خرم با بیان اینکه شعر آئینی میدان جهاد است، اظهارداشت: شعرای آئینی با بصیرت افزایی و معرفت افزایی در جامعه در برابر تهاجم ها و شبهه افکنی ها ایستادگی کرده و تک تک آن ها بدنبال ارتقای معرفت و بصیرت در مخاطبان خود هستند.

 

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شعر آئینی هم روزه، هم حماسه و هم پند دارد و برانگیزاننده است، یادآوری کرد: در عصری که استکبار به دنبال خاموش کردن دین خدا است در 100 کشور آئین محرم، تاسوعا و عاشورا گرامی داشته می شود که نشان از معجزات الهی است.

 

سردار خرم، ادامه داد: حضور 20 میلیونی عزاداران حسینی از اقصی نقاط دنیا با پرچم های خودشان ذیل پرچم امام حسین(ع) در اربعین نشان از گسترش معارف اسلامی در بین مردم جهان بعد از 1400 سال بوده و این حماسه در تاریخ بی نظیر است.

 

انتهای پیام/ 09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است