شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان شرقیفرمانده سپاه عاشورای استان آذربایجان‌شرقی : مهم ترین رسالت بسیج در تحقق گام دوم گفتمان سازی است/خدمت به مردم افتخار بسیج است

فرمانده سپاه عاشورای استان آذربایجان‌شرقی : مهم ترین رسالت بسیج در تحقق گام دوم گفتمان سازی است/خدمت به مردم افتخار بسیج است

منتشرشده در آذربایجان‌ شرقی چهارشنبه, 06 آذر 1398 ساعت 14:41
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه آذربایجان‌شرقی با اشاره به نقش بسیج در برهه های مختلف انقلاب در طول 40 سال انقلاب، رسالت بسیج را در تحقق گام دوم انقلاب گفتمان سازی عنوان کرد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار عابدین خرم فرمانده سپاه آذربایجان‌شرقی افزود: نخبگان بسیج در راستای تحقق گام دوم انقلاب علاوه بر گفتمان سازی، محتوا سازی و مجزا سازی تکالیف سازمان ها و نهادها را پیگیری می کند.

 

وی گام دوم انقلاب را چراغ راه خواند و اظهارداشت: ساختارمند کردن مردم سالاری دینی و شایستگی مردم در حاکمیت از برنامه های توسعه گام دوم است که نخبگان با تحقیق و پژوهش در این راستا حرکت می کنند.

 

وی خدمت به مردم را افتخار و تاج کرامت عنوان و بیان کرد: بسیج تاکنون در هر عرصه ای که ورود یافته توانسته نقش بی بدیل خود را نشان دهد و این نقش از مولفه های وویژگی های مهم بسیج است.

 

سردار خرم، معنویت و مکتبی بودن، انقلابی و جهادی بودن، جامع و فراگیر بودن، جوان گرائی و پویائی، انسجام و هوشمندی، ولایت مداری و خدمت رسانی و فراملی بودن را از شاخصه های بارز بسیج در عرصه های مختلف برشمرد.

 

فرمانده سپاه عاشورا اضافه کرد: مهم ترین شاخصه ی بسیج که اکنون به الگو در جهان تبدیل شده است، مولفه فراملی و فرامرزی بسیج است که امروز هسته های جهانی با الگوگیری از آن پرجم دار مقاومت در منطقه و دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم است.

 

سردار خرم ورود بسیج برای مقابله با تهدیدات نرم، نیمه سخت و سخت دشمن را از اولویت های بسیج نام برد و گفت: نیروهای مسلح با پیوستن به این نیروی جوان و مردمی به خوبی توانسته ماموریت های خود را به انجام رساند.

 

وی خدمت گذاری به مردم، مرم یاری و مردم داری را در قالب گروه های جهادی از دیگر اولویت های بسیج خواند و افزود: حضور بسیج در مناطق محروم و کم برخوردار و دور از دسترس تاکنون بسیاری از مشکلات آن مناطق را مرتفع کرده است.

 

سردار خرم ادامه داد: در سه چهار سال اخیر خدمات رسانی بسیج گسترش یافته است که تاکنون دو هزار و 969 طرح افتتاح و در اختیارمردم گذاشته است که از آن جمله می توان به ساخت یکهزار و 638 خانه محروم با همکاری کمیته امداد اشاره کرد.

 

فرمانده سپاه آذربایجان شرقی، ساخت 127 خانه بهداشت، آبرسانی 119 روستای بالای 20 خانوار، ساخت 35 سالن و زمین ورزشی، 338 طرح کتابخانه، راه روستائی، شبکه برق و خانه عالم، 266 طرح عمرانی بزرگ همچون بزرگرراه ها و ... از دیگر اقدامات بسیج در عرصه محرومیت زدایی برشمرد.

 

سردار خرم افزود: این طرح ها عمدتا با حضور گروه های جهادی که اغلب از دانشجویان دانشگاه ها و جوانان بسیجی است اجرا می شود که در آذربایجان شرقی یکهزار و 728 گروه جهادی فعالیت می کنند.

 

وی در ادامه به فعالیت بسیجیان و جهادگران در مناطق زلزله زده میانه و سراب نیز پرداخت و گفت: از همان ساعات اولیه وقوع زلزله بسیج در کمک به نجات مصدومان و بیرون آوردن جان باختن کار خود را آغاز کرد.

 

سردار خرم ادامه داد: پس از نجات مصدومان، بسیج کار آوار برداری و مسیرگشایی معابر را با 20 دستگاه ماشین آلات پرداخت.

 

وی همراهی بسیج و کمک به توزیع امکانات زیست خواب و تغذیه را از دیگر کمک رسانی بسیج عنوان و اضافه کرد: جهادگران روزانه پنج هزار پرس غذای گرم آماده و در میان زلزله زدگان توزیع می کند.

 

سردار خرم جلب کمک های مردمی و تبدیل آن به کانکس را از دیگر کمک رسانی به مردم زلزله زده برشمرد.

 

فرمانده سپاه عاشورا ایجاد قرارگاه شهید باکری در مناطق زلزله زده میانه و قرارگاه شهید برونسی را در مناطق زلزله زده سراب از دیگر اقدامات بسیج و سپاه برای کمک رسانی و خدمات رسانی به مردمزلزله زده این دو شهرستان عنوان کرد.

 

سردار خرم با بیان اینکه بسیج از آغاز تاسیس تاکنون در برهه های مختلف حضور داشته است، نقش این نهاد مردمی را در دوران جنگ، سازندگی و پس از آن بی بدیل و تاثیرگذار و کارآمد دانست و یادآور شد: اکنون نیز آماده نقش آفرینی در عرصه های علمی و اقتصادی با تکیه بر مدیریت جهادی و انقلابی است.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است