شما اینجا هستید: خانهاستانهابوشهرفرمانده سپاه امام صادق ( ع) استان بوشهر: دشمن‌شناسی و زمان‌شناسی مشخصه شهیدان است/ کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر در دی ماه امسال برگزار می‌شود

فرمانده سپاه امام صادق ( ع) استان بوشهر: دشمن‌شناسی و زمان‌شناسی مشخصه شهیدان است/ کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر در دی ماه امسال برگزار می‌شود

منتشرشده در بوشهر چهارشنبه, 20 آذر 1398 ساعت 09:36
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش سپاه نیوز؛ فرمانده سپاه بوشهر عنوان کرد: دشمن شناسی و زمان شناسی از مشخصه شهیدان بوده است که در طول انقلاب آن را به منصه ظهور گذاشته اند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار علی رزمجو فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در یادواره ۷۷ شهید شهرستان کنگان و هفت شهید خوشنام و گمنام اظهار کرد: شهدای والامقام پیام های الهی را به عنوان میراث عاشورای حسینی برای ما به ودیعه گذاشتند.

 

وی ادامه داد: در کنار پیام های مختلفی که شهدا برای ما و نسل جدید به ودیعه گذاشته می توان به پیام وحدت و برادری اشاره کرد که در استان بوشهر و به ویژه در بین اهل سنت و تشیع این استان حفظ شده است.

 

 فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به جانفشانی شهدای انقلاب اسلامی، تصریح کرد: شهدای شهرستان کنگان زیباترین حماسه دفاع از دین و حریم ولایت را با جان خویش تفسیر کردند. 

 

وی با تصریح اینکه نام مبارک شهیدان دیباچه شرف، ایمان، از خودگذشتگی، ایثار، غیرتمندی و زینت بخش حلقه عاشقان است بیان کرد: فرهنگ این شهیدان بر اساس مشروعیت الهی بنیان گذاشته شده و توسط خداوند متعال و رسول خدا(ص) همواره مورد توجه فزاینده عموم در بستر اجتماع قرار گرفته است. 

 

فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر ادامه داد: امام امت با انقلاب سال ۵۷ این توجه را گسترش داد و در سرزمین ایران نهادینه کرد. 

 

وی با تاکید بر اینکه عالی ترین جلوه های مهاجرت به سوی خداوند متعال توسط شهادت رقم خورده و این مسیر حیات نزد پروردگار محفوظ است گفت: شهیدان در نزد خداوند جایگاه ویژه ای دارند چرا که شهید با خون و هستی اش ارزش، ابدیت و جاودانگی را برای خود می خرد و در پرونده جاودانگی آخرتش ثبت می کند.

 

فرمانده سپاه بوشهر با اشاره به اینکه دشمن شناسی و زمان شناسی مشخصه شهیدان بوده است که در طول انقلاب آن را به منصه ظهور گذاشته اند ادامه داد : امت قهرمان و سلحشور ایران اسلامی دارای بصیرت مبتنی بر بصیرت الهی هستند که در صحنه دفاع از انقلاب آن را به خوبی نشان داده اند.

 

وی رشادت های بسیجیان را در طول چهل ساله انقلاب ستود و خاطرنشان کرد: بسیجیان با توجه به علاقه ای که به مکتب شهدا دارند در همه حال دین خود را به انقلاب و شهدا ادا کرده و می کنند. 

 

سردار رزمجو بیان کرد: با هماهنگی با مقامات کشوری و لشکری در دو سطح مرکز کشور و استان بوشهر، از دو سال گذشته ستاد اجرایی و شورای سیاستگذاری برگزاری یادواره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان شکل گرفته و طی این مدت اقدامات مناسبی را انجام داده اند.

 

فرمانده سپاه امام صادق (ع) عنوان کرد: تمامی مقدمات اجرای برگزاری یادواره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان آماده است و به زودی مراسمی در بوشهر با حضور مقامات کشوری و استانی برگزار می شود.

 

انتهای پیام /09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است