شما اینجا هستید: خانهاستانهاچهار محال بختیاریمسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری : بصیرت پاسداری به معنای تشخیص صراط حق است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری : بصیرت پاسداری به معنای تشخیص صراط حق است

منتشرشده در چهارمحال و بختیاری یکشنبه, 15 تیر 1399 ساعت 12:09
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری گفت: بصیرت پاسداری به معنای فهم ادبیات دشمن و تشخیص صراط حق است.

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدامان الله حسینی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری در صبحگاه نیروهای ستاد فرماندهی سپاه استان چهارمحال و بختیاری با تبریک میلاد حضرت امام رضا علیه السلام و دهه کرامت به تبیین شاخصه های مؤمنین از منظر امام هشتم پرداخت.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی صدر افزود: حضرت امام رضا علیه السلام سه خصلت مؤمن را بیان فرموده اند که یکی از آن خدا، دیگری از پیامبر عظم الشأن و سومی از امام معصوم علیهم السلام برگرفته شده است.

 

وی ادامه داد: اولین خصلت مؤمن از منظر امام رضا علیه السلام که از آن خداوند تبارک و تعالی است، سنت حفظ اسرار و فاش نکردن رازهای خود نزد دیگران حتی نزدیکان فرد است.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام با اشاره به اهمیت حفظ اسرار در سازمان و خانواده، دومین خصلت مؤمنین را نرمخویی و مدارا با مردم و رفتار اسلامی با دیگران برشمرد.

 

وی، خاطرنشان کرد: پیامبر عظیم الشأن اسلام و  امامان معصوم علیه السلام تابلویی از اخلاق اسلامی هستند و حتی با سنگ دل ترین دشمنان نیز چنان با اخلاق اسلامی رفتار می کردند، که آنها را تحت تأثیر قرار می دادند.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی صدر، حضرت ایوب نبی و حضرت زینب کبری سلام الله علیها را دو اسوه صبر و استقامت دانست و تصریح کرد: برجسته ترین وجه زندگی ائمه معصوم و اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام صبر در مصیبت ها، شدائد و سختی ها، امراض دنیا و عبور از گردنه های سخت که برای انسان های عادی مقدور نبوده است، می باشد.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام گفت: اهل بیت ما نمونه بارز صبر بودند، یکی از مظلومیت های حضرت علی علیه السلام تحمل تخریب و تخطئه های دیگران بود که مقابل اسلام ناب ایستادگی کردند و امامین انقلاب نیز اینگونه اند.

 

وی با بیان اینکه حضرت علی علیه السلام نیز از دست اینگونه افراد بسیار ضربه خوردند، اظهار کرد: مشکل کشور ما در عدم اطاعت از امام و رهبری  و ولایت فقیه است، همان ولایتی که حضرت امام خمینی(ره) آن را در امتداد ولایت انبیاء و ائمه معصوم علیهم السلام عنوان کردند.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی صدر، در تشریح بصیرت پاسداری اظهار کرد: بصیرت پاسداری به معنای فهم ادبیات دشمن و تشخیص صراط حق است.

 

وی در جمع فرماندهان و رزمندگان ستاد فرماندهی سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: امروز باردیگر عهد و پیمان می بندیم که تا نفس و جان در بدن داریم در رکاب رهبر معظم انقلاب اسلامی برای حفظ آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی در میدان باشیم و با جانفشانی ان شاءالله تا تحویل پرچم انقلاب توسط معظم له به دست حضرت ولی عصر ارواحناه فداه از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

 

شعر خوانی در مدح حضرت امام رضا علیه السلام و اجرای سرود توسط گروه رزم نواز ستاد فرماندهی سپاه قمربنی هاشم علیه السلام از دیگر برنامه های این مراسم بود که به پرچم متبرک آستان قدس رضوی معطر شد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است