شما اینجا هستید: خانهاستانهاچهار محال بختیاریمعاون بهداشت و درمان سپاه ‌استان چهارمحال و بختیاری: نقاهتگاه‌های سپا‌ه در استان آماده خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی شدند

معاون بهداشت و درمان سپاه ‌استان چهارمحال و بختیاری: نقاهتگاه‌های سپا‌ه در استان آماده خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی شدند

منتشرشده در چهارمحال و بختیاری سه شنبه, 24 تیر 1399 ساعت 10:02
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: معاون بهداشت و درمان سپاه ‌چهارمحال و بختیاری گفت: درصورت تشخیص دانشگاه علوم پزشکی یک نقاهتگاه‌ مرکزی با ظرفیت ۱۰۰ تخت درشهرکرد و ابزارآلات گردان جنگ‌نوین آماده مقابله با شیوع کرونا هستند.

به گزارش سپاه نیوز؛ اسماعیلی معاون بهداشت و درمان سپاه ‌استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: از اسفندماه با شیوع کرونا، سپاه استان برای کمک به دانشگاه علوم پزشکی با انعقاد یک تفاهم‌نامه، 4 نقاهتگاه را با ظرفیت 200 تخت در شهرکرد‌، بروجن، لردگان و فارسان‌ تا پایان‌ اردیبهشت راه‌اندازی کرد که در نهایت با ملایم‌شدن شیب تعداد مبتلایان غیر از یک نقاهتگاه مرکزی ، بقیه جمع‌آوری شدند.

 

وی تصریح کرد: هم‌اکنون در صورت اعلام‌ نیاز دانشگاه علوم‌پزشکی، نقاهتگاه مرکزی شهرکرد با 70 تخت که قابلیت افزایش به 100 تخت را دارد و سایر نقاهتگاه‌ها در همه شهرستان‌های استان به کمک سپاه راه‌اندازی خواهند شد.

 

معاون بهداشت و درمان سپاه قمربنی هاشم (ع)افزود: این‌نقاهتگاه‌ها برای نگهداری از بیماران مبتلا به کرونا در دوره نقاهت برنامه‌ریزی شده است و کادر مجرب و امکانات موردنیاز برای خدمات‌رسانی مهیا است.

 

اسماعیلی خاطرنشان‌کرد: در حال حاضر 40 نیرو شامل پزشک، پیراپزشک، پرستار و نیروهای امدادگر از بسیج جامعه پزشکی، نیروهای مسلح و مراکز درمانی سپاه شیفت‌بندی و درصورت لزوم آماده خدمات‌رسانی هستند که قابلیت افزایش تعداد پرسنل نیز وجود دارد.

 

وی با اشاره به فعالیت گردان جنگ‌نوین سپاه قمر‌بنی هاشم (ع) استان و نیروهای جهادی در ابتدای شیوع کرونا برای ضدعفونی معابر و شهرها گفت: با توجه به تبعات زیست محیطی مواد ضدعفونی کننده، ادامه فعالیت این‌گردان به صورت نقطه زنی در بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و مکان های پرتجمع خواهد بود.

 

معاون بهداشت و درمان سپاه قمربنی هاشم  (ع) با تاکید بر آماده باش بسیج و سپاه همراه با سایر ارگان‌ها برای خدمات‌رسانی در خط مقدم مقابله با شیوع کرونا تصریح کرد: درحال حاضر 5 خودرو از گردان جنگ‌نوین آماده خدمات‌رسانی برای پاکسازی‌ مناطق مختلف با هدف جلوگیری از شیوع کرونا هستند.

 

اسماعیلی افزود: هم‌اکنون در 4 مرکز درمانی سپاه استان خدمات درمانی ارائه می‌شود و نیروها برای مقابله و ریشه‌کنی ویروس کرونا بسیج هستند.

 

 وی افزود:  تمامی پروتکل‌های بهداشتی در پادگان‌ها، بسیج و مراکز سپاه چهارمحال و بختیاری برای نیروها، سربازان و بسیجیان رعایت و کنترل می‌شود.

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است