شما اینجا هستید: خانهاستانهاچهار محال بختیاری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری : برای ترویج فرهنگ ایثار و شجاعت از مجالس محرم و صفر استفاده کنیم

 مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری : برای ترویج فرهنگ ایثار و شجاعت از مجالس محرم و صفر استفاده کنیم

منتشرشده در چهارمحال و بختیاری چهارشنبه, 03 شهریور 1400 ساعت 09:37
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

سپاه نیوز: مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری، محافل سوگواری حسینی را فرصتی برای افزایش غیرت دینی و ترویج روحیه ایثار در جامعه دانست.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ آیین تکریم و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه عشایری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدامان الله حسینی صدر  مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری در این مراسم با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ غنی عاشورای حسینی در بین نسل جوان ، افزود: طلاب، روحانیون، هیئات مذهبی و مداحان رسالت سنگینی برای بیان ابعاد مختلف قیام عاشورای حسینی و اهداف قیام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در ماه های محرم و صفر بر عهده دارند.

 

 مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری به حوادث عاشورای حسینی و اهمیت الگو گیری از آن اشاره کرد و گفت: محافل و مجالس ماه های محرم و صفر بهترین فرصت برای افزایش غیرت دینی، روحیه ایثار و شجاعت بین قشرهای مختلف مردم به ویژه نسل جوان جامعه است.

 

وی به تشریح خطبه تاریخی حضرت امام سجاد علیه السلام در مجلس یزید در تبیین جایگاه اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام پرداخت و اظهار کرد: حضرت امام سجاد علیه السلام پس از معرفی خود به عنوان فرزند رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم و امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام به معرفی بیشتر پدر گرامیش حضرت علی بن ابیطالب علیه السلام پرداخت، تا آنجا كه صداى مردم به گریه و ناله بلند شد و یزید از آشوب و شورش مردم ترسید.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی صدر اظهار داشت: حضرت امام سجاد علیه السلام در ادامه این خطبه، در بیان فضائل امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام فرمودند"من فرزند کسی هستم که با آشوب طلبان و خارج شدگان از دین، پیمان شکنان و ستمگران و دین گریزان جنگید و با یاغیان و دشمنان ناصبی جهاد کرد".

 

وی در ادامه با اشاره به مراسم تکریم و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه عشایری استان چهارمحال و بختیاری،  کارکردن در مناطق عشایری را عبادتی چون مجتهدی عالم توصیف کرد و گفت: اخلاص در عمل و فعالیت های جهادی برای مناطق عشایری کاری دشوار و پراهمیت بوده، چرا که  این مناطق جزو مناطق محروم هستند و نیاز مبرم به حمایت و کمک های ما دارند.

 

در این مراسم با تجلیل از خدمات حجت الاسلام والمسلمین قربانی، حجت الاسلام والمسلمین شهبازپور بعنوان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه عشایری استان چهارمحال و بختیاری معرفی شد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است