شما اینجا هستید: خانهاستانهااصفهانمسئول بسیج سازندگی سپاه استان اصفهان تشریح کرد : اقدامات بسیج سازندگی استان در راستای مقابله با ویروس کرونا و رزمایش کمک مومنانه 

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان اصفهان تشریح کرد : اقدامات بسیج سازندگی استان در راستای مقابله با ویروس کرونا و رزمایش کمک مومنانه 

منتشرشده در اصفهان سه شنبه, 23 ارديبهشت 1399 ساعت 15:17
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: از نیمه شعبان تا کنون توزیع 127 هزار 264و  بسته معیشتی در شهرستان های استان انجام شده است؛ پیش بینی این است که 70 هزار بسته معیشتی دیگر در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

به گزارش سپاه نیوز؛ عجمی مسئول بسیج سازندگی سپاه استان اصفهان با تبریک سالروز تشکیل بسیج سازندگی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در سال 1396 فرمودند که ما جز با کار جهادی و کار انقلابی نخواهیم نتوانست این کشور را به سامان برسانیم و بایستی روحیه کار جهادی در کشور ترویج پیدا کند.

 

دبیر رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه اصفهان تصریح کرد: فعالیت بسیجیان در بسیج سازندگی جلوه ای از برکات انقلاب بوده است که با حرکت هایی چون فعالیت های جهادی، محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در قالب کمک به مردم نمایان شده است.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان عنوان کرد: بعد از گذشت  20 سال از تشکیل بسیج سازندگی شاهد حضور با صلابت، آگاهانه، ایثارگرانه و مخلصانه بچه های جهادگر بسیجی هستیم که در عرصه های مختلف مانند اقتصاد مقاومتی، اردوهای جهادی  و کمک های همه جانبه به سیل زدگان و زلزله زدگان حاضر بوده و امروز هم با شیوع بیماری کرونا شاهد مجاهدت های جهادگران بسیجی هستیم، که این مجاهدت های بسیجیان قابل ستایش است.

 

عجمی در ادامه عنوان کرد: اقدام ارزشمند و به موقع نیروهای جهادی که در نواحی مقاومت، اقشار بسیج و گروهای جهادی حاضر شدند و از اول مبارزه با بیماری کرونا در ضد عفونی معابر، مساجد، مراکز فرهنگی و منازل مردم فعالیت کردند، نیز یکی دیگر از اقدامات انجام گرفته است.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: همچنین بسیجیان برای مردم آموزش چهره به چهره داشته و مردم را در جهت مبارزه بهتر با این بیماری توجیه کردند؛ همچنین ایجاد کارگاه های تولید ماسک، دستکش و لباس های بیمارستانی یک گام بسیار خوب است که در مجموعه بسیج برداشته شد.

 

وی اذعان کرد: در این مدت توانستیم 525 کارگاه تولید ماسک را فعال کنیم که این موضوع بسیار مهم و تاثیر گذار و یک گام موثر برای نزدیک شدن  قیمت ماسک به قیمت واقعی  بود؛ ماسک های سه لایه پارچه ای که در بازار با قیمت بالای 20 هزار توامان به فروش می رسید، بسیج با قیمت 2 هزار 200 تا 300 آن را عرضه کرد.

 

وی ادامه داد: توانستیم با این اقدام بیشتر از 4 میلیون ماسک در استان تولید کنیم و همچنین در طرح غربالگری بسیج وارد و به مجموعه دولت و وزارت بهداشت کمک کرد.

 

مسئول بسیج سازندگی استان اصفهان بیان کرد: روزی که بسیج به طرح غربالگری وارد شد 10 تا 20 درصد کل استان غربالگری شده بود که با حضور بسیج و با همتی که وزارت بهداشت بواسطه بچه های بسیج پیدا کرد، توانستیم عدد غربالگری را به بالای 90 درصد برسانیم که این در کل کشور بی نظیر است.

 

عجمی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز بسیج رزمایش مواسات و کمک مومنانه را دنبال می کند، که این حرکت قابل تحسین بوده که در بسیج در حال انجام است.

 

وی گفت: در این رزمایش بسیج سه هدف را دنبال می کرد، که هدف اول شناسایی نیازمندان  و هدف دوم تامین اقلام و بسته های معیشتی  و در آخر نیز هدف سوم تحویل این اقلام به نیازمندان بود.

 

عجمی عنوان کرد: با تلاش و کار خوب معاونت اجتماعی استان و مشارکت اجتماعی نواحی برای شناسایی نیازمندان سامانه ای در بسیج راه اندازی شد و با رصدی که انجام دادند، نیازمندان واقعی شناسایی شدند، برخی از این نیازمندان از قبل و برخی نیز بواسطه کرونا نیازمند شده بودند؛ که به این نیازمندان بسته های معیشتی تحویل شد.

 

فرمانده بسیج سازندگی استان اصفهان اذعان کرد: در حال حاضر بسته های معیشتی در سه مرحله داده شده است؛ قبل از آغاز رزمایش تا نیمه شعبان که 173 هزار 641 بسته معیشتی به نیازمندان تحویل شد.

 

عجمی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در نیمه شعبان اظهار کرد: از نیمه شعبان تا کنون توزیع 127 هزار 264 بسته معیشتی در شهرستان های استان انجام شده است؛ پیش بینی این است که  70 هزار بسته معیشتی دیگر در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

 

دبیر رزمایش مواسات و کمک مومنانه اصفهان اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان امام بنیاد مستضعفان کمک های را انجام که بسیج در جهت کمک به این ستاد گام های بسیار خوب برداشته و کمک کرد این ستاد بتواند تقسیم کمک ها را در منطقه داشته باشد.

 

 

 

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است