شما اینجا هستید: خانهاستانهااصفهانرئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان: تبیین اقتصاد مقاومتی مهم‌ترین ماموریت گروه‌های جهادی است/ فعالیت 7000 جهادگر در استان اصفهان

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان: تبیین اقتصاد مقاومتی مهم‌ترین ماموریت گروه‌های جهادی است/ فعالیت 7000 جهادگر در استان اصفهان

منتشرشده در اصفهان دوشنبه, 28 تیر 1395 ساعت 14:54
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سرهنگ  انوری گفت: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب و به‌ منظور تشویق روستائیان به اقتصاد مقاومتی، محوری‌ترین برنامه گروه‌های جهادی، تبیین گفتمان اقتصاد مقاومتی است که در بین اهالی روستاها انجام خواهد شد.

به گزارش سپاه نیوز؛سرهنگ حسین انوری رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در گفت‌وگویی با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی در تابستان سال جاری گفت: اردوهای جهادی با حضور جهادگران اصفهانی امسال در قالب اردوهای 3 روزه، 7 روزه و 10 روزه برگزار خواهد شد که تقریباً 7 هزار نفر در قالب گروه‌های جهادی به مناطق محروم اعزام خواهند شد.

وی افزود: از این 7 هزار نفر، 3 هزار نفر در قالب گروه‌های جهادی دانشجویی، 3 هزار نفر از بسیج محلات و  هزار نفر از سایر اقشار بسیجی به‌عنوان جهادگر فعالیت خواهند کرد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان (ج) استان اصفهان اضافه کرد: تاکنون 250 گروه جهادی در استان اصفهان سازمان‌دهی شده‌اند که برای آن‌ها شناسنامه و عرصه‌یابی انجام‌شده است.

سرهنگ انوری بابیان اینکه گروه‌های جهادی به استان‌های سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان، خراسان جنوبی و اصفهان اعزام می‌شوند، گفت: با استان‌هایی چون هرمزگان و کرمانشاه نیز در حال صحبت هستیم تا به این استان‌ها نیز گروه‌های جهادی اعزام شوند.

وی تصریح کرد: جهادگران استان اصفهان با تمرکز بر بحث‌های عمرانی، کشاورزی، آموزشی، فرهنگی و عقیدتی سعی در محرومیت‌زدایی در ابعاد مختلف را دارند که در همین راستا و با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب یکی از محوری‌ترین برنامه‌های گروه‌های جهادی، تبیین گفتمان اقتصاد مقاومتی است که در بین اهالی روستاها انجام خواهد شد.


رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان (ج) استان اصفهان با اشاره به اینکه از هر گروه سه نفر به‌ صورت تخصصی آموزش‌دیدند، گفت: از هر گروه 3 نفر آموزش‌دیده‌اند تا به نحوه برگزاری اردو واقف باشند و امروز ساختار گروها کامل شکل‌گرفته و هماهنگی بین بخشی بین ما و سایر استان‌ها به‌ خوبی انجام‌شده است.

سرهنگ انوری خاطر نشان کرد: تا کنون 5 گروه جهادی به مناطق محروم اعزام‌شده‌اند و از این هفته نیز به‌ شدت اعزام‌ها پیگیری خواهد شد.

وی گفت: از گروه‌های جهادی توقع داریم در تبیین اقتصاد مقاومتی فعال عمل کنند چرا که اگر این مسأله به‌ خوبی اتفاق افتد، روستاییان برای تحقق آن تشویق خواهند شد و اگر گروه‌های جهادی کسی را مستعد و علاقه‌مند به این مسأله پیدا کنند به مسؤول سازندگی نواحی معرفی خواهند کرد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان اضافه کرد: پس از معرفی افراد، مسئولان سازندگی بر اساس سهمیه و دستورالعمل‌های که دارند برای پیگیری عملی موضوع اقدام خواهند نمود و تسهیلات لازم را در اختیار آن‌ها قرار خواهند داد.

انتهای خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است