شما اینجا هستید: خانهاستانهااصفهانرئیس بسیج مهندسین صنعتی اصفهان: ۱۱ گروه جهادی بسیج، مشکلات واحدهای تولیدی اصفهان را شناسایی می‌کنند

رئیس بسیج مهندسین صنعتی اصفهان: ۱۱ گروه جهادی بسیج، مشکلات واحدهای تولیدی اصفهان را شناسایی می‌کنند

منتشرشده در اصفهان شنبه, 02 بهمن 1395 ساعت 10:18
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: شادمان‌فر گفت: ۱۱ گروه جهادی بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان با حضور در واحدهای تولیدی، مشکلات این واحدها را شناسایی و تدوین می‌کنند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ حسن شادمان‌فررئیس بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان در گفت‌و‌گویی درباره فعالیت 11 گروه جهادی بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان اظهار داشت: گروه‌های جهادی بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان برای نخستین بار فعالیت خود را از ابتدای تابستان امسال با حضور در واحدها و شهرک‌های صنعتی که دارای رکود و یا بحران هستند، آغاز کرده و به صورت رایگان، مشکلات واحدهای صنعتی را بررسی و تدوین می‌کنند.

وی افزود: تاکنون 60 شرکت و کارخانه صنعتی، شناسنامه مربوطه را دریافت کرده و مشکلات و موانع تولید در این واحدهای صنعتی بررسی شده که به درخواست شرکت‌ها و کارخانجات، شناسنامه مربوطه، به کلینیک احیاء و درمان صنعت ارجاع داده‌ می‌شود.

رئیس بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان مشکل بازار فروش و دپوی محصولات تولیدی در انبارها را از جمله مهم‌ترین مشکلات واحدهای صنعتی بررسی شده دانست و گفت: با توجه به وجود کالای قاچاق برخی از واحدهای تولیدی، بازار فروش خود را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: دپو محصولات نهایی در انبارهای واحدهای تولیدی از جمله مشکلاتی است که به دلیل نبود بازار رخ داده است، از سوی دیگر واحدهای تولیدی برای تولید مجدد نیاز به بودجه و نقدینگی داشته و در صورتی که بتوانند فروش داشته باشند، نیازی به تزریق نقدینگی نیست.

شادمان‌فر گفت: مالیات افزوده بر درآمد با وجود رکود، تعدیل نیرو و بیمه بیکاری و تأخیر در تأمین مواد اولیه به دلیل تحریم از دیگر مشکلات واحدهای تولیدی به شمار می‌رود همچنین به دلیل افزایش قیمت انرژی، واحدهای تولیدی نیاز دارند تا مصرف انرژی خود را به حداقل رسانده و با بهینه‌سازی مصرف انرژی، درآمد بهتری داشته باشند.

وی با اشاره به فعالیت کلینیک احیا و درمان صنعت بیان کرد: این کلینیک به عنوان یک سازمان مردم نهاد به دنبال عارضه‌یابی صنایع، برطرف کردن موانع و افزایش راندمان تولید است و مهندسان بسیجی در قالب 8 کارگروه تخصصی فعالیت می‌کنند.

رئیس بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان گفت: گروه‌های جهادی با بررسی مشکلات صنایع، این مشکلات را تجزیه و تحلیل کرده و آن را به کلینک ارجاع می‌دهند تا با اعلام آمادگی واحد تولیدی، برای برطرف شدن مشکلات، عقد قرارداد انجام ‌شود.

انتهای خبر/07

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است