شما اینجا هستید: خانهاستانهااصفهانامیر آذرافروز: ارتش نخستین سد در برابر دشمنان و مخالفان سپاه است

امیر آذرافروز: ارتش نخستین سد در برابر دشمنان و مخالفان سپاه است

منتشرشده در اصفهان پنج شنبه, 13 ارديبهشت 1397 ساعت 11:06
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: ارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری با اشاره به همدلی موجود میان سپاه و ارتش گفت: اگر دشمن در مورد سپاه پاسداران فکر سوئی داشته باشد باید بداند نخستین سدی که مقابل خود خواهد دید ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش سپاه نیوز؛ امیر محسن آذر افروز ارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری در همایش وحدت و اخوت ارتش و سپاه که به میزبانی سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه ما به عنوان سربازان پیرو امر ولایت، اطاعت امر از رهبر خود می‌کنیم، اظهار داشت: راه روشن رهبرمان را با میل و رغبت تمام پی می‌گیریم و این اصرار بر همدلی بین سپاه و ارتش برای نشان دادن به استکبار جهانی است.

وی  افزود: اگر دشمن در مورد سپاه پاسداران فکر سویی داشته باشد باید بداند نخستین سدی که مقابل خود خواهد دید ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

ارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری گفت: در واقع ارتش و سپاه وحدت انسجام و همدلی خود را از ابتدای جنگ شروع کرده‌اند و در خلال دفاع مقدس تکمیل کردند و بعد وارد مرحله‌ای جدید شد که آن مرحله هم‌افزایی است و مرحله هم‌افزایی ایجاد نمی‌شود مگر اینکه همدلی و وحدت قبل از آن شکل گرفته باشد.

وی عنوان کرد: وحدت در درجه نخست حکم خداوند است و در بین مؤمنان باید به شکل قوی‌تری صورت بگیرد؛ ما اگر روایات اهل‌بیت (ع) در زمینه نظامی را در نظر بگیریم، سراسر آیین‌نامه است و هیچ احتیاجی به آیین‌نامه خارجی نداریم.

امیرآذرافروز با بیان روایاتی از پیامبراکرم (ص) و امیرالمؤمنین علی (ع) ادامه داد: پیامبر اسلام (ص) و امیرالمؤمنین (ع) در جنگ‌های که خود فرماندهی آن را برعهده داشتند، تأکید بسیاری بر وحدت، یکپارچگی داشته‌اند.

وی با اشاره به سخنان امام راحل گفت: امام خمینی (ره) از ارتش و سپاه می‌خواست که یک دست واحد در مقابل مخالفان نظام اسلامی باشند و به حمدالله تا امروز این دو سازمان به وصیت امام خمینی (ره) عمل کرده‌اند.

ارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری افزود: مقام معظم رهبری هم بر وحدت و برادری این دو سازمان توصیه‌هایی دارند و بر آشکار کردن این برادری‌ها تأکید می‌کنند و برگزاری این همایش‌ها برای آشکار کردن این برادری‌ها در مقابل دید مردم است.

وی با اشاره به هم‌افزایی منحصر به فرد نیرو‌های ارتش و سپاه در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: تشکیل قرارگاه‌های عملیاتی مانند قرارگاه کربلا و انجام عملیات‌های دقیق و بسیار زیبایی مانند بیت‌المقدس و فتح‌المبین که در آکادمی‌های نظامی دنیا در حال تدریس است، نمونه بارز این وحدت و برادری است.

انتهای پیام/02

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است