شما اینجا هستید: خانهاستانهااصفهانمسئول بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان :  414 گروه جهادی استان اصفهان در مناطق محروم فعالیت دارند

مسئول بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان :  414 گروه جهادی استان اصفهان در مناطق محروم فعالیت دارند

منتشرشده در اصفهان شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 09:32
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: 414 گروه جهادی خواهر و برادر از تمام اقشار بسیج استان در مناطق محروم سایر استان ها نیز فعالیت می کنند.

 به گزارش سپاه نیوز ؛ رضاپور مسئول بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در  دیدار نمایندگان گروه های جهادی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان با ارائه گزارشی از اقدامات سازمان بسیج سازندگی و گروه های جهادی این استان اظهار داشت: فعالیت های خودجوش مردمی و بسیج سازندگی با رسالت محرومیت زدایی تشکیل شد و استان اصفهان نیز دارای 414 گروه جهادی از تمام اقشار بسیج است که از این تعداد 272 گروه برادران و  142 گروه خواهران در 400 نقطه متمرکز فعالیت دارند.

 

رضاپور افزود: مقام معظم رهبری( مد ظله العالی)  از اردوهای هجرت و جهادی ابراز رضایت داشتند و فعالیت های جهادی را مظهر مجسم آیات قرآن کریم دانستند، ایشان پس از دیدار با گروه های جهادی، در بیانیه 9 گانه خود بر تحقق عدالت تأکید کردند. 

 

مسئول بسیج سازندگی استان اصفهان ادامه داد: قبلاً گروه های جهادی به صورت پراکنده در روستاهای محروم و حاشیه شهر فعالیت داشتند که از 2 سال پیش تا کنون و با ابلاغ سند تحول گروه های جهادی، این گروه ها از 3 تا 5 سال در یک نقطه به فعالیت های بهداشتی، عمرانی، اقتصادی و کشاورزی می پردازند.

 

وی خاطرنشان کرد: گروه های جهادی استان اصفهان پس از فعالیت در هر منطقه، یک گروه جهادی مستقر از اهالی منطقه را تشکیل می دهند و خود به عنوان گروه معین فعالیت ها را ادامه می دهد.

 

رضاپور گفت: گروه های جهادی استان اصفهان علاوه بر فعالیت در مناطق محروم و کم برخوردار استان اصفهان، در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، کهکیلویه و بویر احمد، ایلام و چهارمحال و بختیاری در عرصه های عمرانی، کشاورزی، فرهنگی، اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی اسلامی و غیره فعالیت دارند.

 

وی با اشاره به تحسین مقامات استانی و کشوری از اقدامات گروه های جهادی در بحران های مختلف بیان کرد: فعالیت در 3 روستای بزرگ در زلزله کرمانشاه، ارسال 175 کامیون و تریلر کمک های مردمی، ارسال نزدیک به 700 کانکس، فعالیت در 5 قسمت از روستاهای سیل زده استان گلستان، اعزام 2500 نفر به مناطق سیل زده، فعالیت گروه جهادی سید الشهدا با ساخت 50 خانه محروم در جنوب کرمان، درمان بیماران این منطقه به همراه اسکان و غذا در اصفهان، انجام معاینه پزشکی و دندان پزشکی برای 2 هزار نفر در حاشیه شهر اصفهان توسط گروه های جهادی دانشجویی از جمله اقدامات گروه های جهادی استان اصفهان به شمار می رود. 

 

مسئول بسیج سازندگی استان تصریح کرد: ساخت 375 واحد مسکونی در پلدختر به سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان واگذار شده است، همچنین بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نزدیک به 7950 واحد مسکونی در استان اصفهان به واسطه جاری شدن سیل، آسییب دیده اند که ساخت و مرمّت 375 واحد در استان اصفهان به این سازمان واگذار شده است.

 

وی گفت: سالیانه به صورت میانگین 7 تا 8 هزار نفر در قالب اردوهای 7 تا 10 روزه اعزام گروه جهادی داریم و در قالب اردوهای هجرت، دانش آموزان در مدارس خودشان فعالیت عمرانی دارند. 

 

 

انتهای خبر/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است