شما اینجا هستید: خانهاستانهافارسفرمانده سپاه فجر استان فارس : دفاع مقدس دائره المعارف جامعی از حماسه آفرینی رزمندگان اسلام است

فرمانده سپاه فجر استان فارس : دفاع مقدس دائره المعارف جامعی از حماسه آفرینی رزمندگان اسلام است

منتشرشده در فارس دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399 ساعت 13:34
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 سپاه نیوز: فرمانده سپاه فجر استان فارس در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با اشاره به  اینکه دفاع مقدس یک دائره المعارف جامع از حماسه آفرینی رزمندگان اسلام است بر لزوم حفظ و بازسازی تصاویر و المان های شهدا در شهرهاتاکید کرد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر استان فارس با اعضای ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و مسئولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس دیدار کرد.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه دفاع مقدس مجموعه ای گرانبها از تجربیات و یک دائره المعارف جامع از حماسه آفرینی رزمندگان اسلام است، گفت: این مجموعه عظیم دارای پتانسیل بسیار بالایی برای تولید آثار فاخر هنری در حوزه های برنامه سازی، تالیف کتاب، فیلمسازی و مستندسازی است که باید بیش از پیش مورد توجه اصحاب هنر و رسانه قرار بگیرد. 

وی خطاب به مسئولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس گفت: این استان یکی از استان های فعال با کارنامه ای درخشان در دوران دفاع مقدس است و لازم است حماسه آفرینی رزمندگان استان فارس در دوران دفاع مقدس بیش از پیش به جامعه جوان استان معرفی و سَبکِ زندگی سرداران شهید فارس بعنوان شهدای شاخص و الگوی زندگی برای نسل نوجوان و جوان تبیین شود.

سردار غیاثی با تاکید بر لزوم حفظ و بازسازی تصاویر شهدا و بازنشر هنری فرهنگ جهاد و شهادت در نقاط مختلف شهرها، گفت: در شهر شیراز و سایر شهرهای فارس زمینه برای فضاسازی شهری با موضوع دفاع مقدس مهیاست و مسئله اِلِمان سازی در حوزۀ دفاع مقدس  باید بیش از  گذشته مورد توجه مسئولان بنیاد و مدیران شهری قرار داشته باشد.

وی با اشاره به تحول ابزارهای اطلاع رسانی و سهولت ارتباطات و ارسال پیام های فرهنگی در عصر حاضر، گفت: در تولید آثار فرهنگی و هنری مرتبط با دفاع مقدس باید مولفۀ " فاخر بودن و مخاطب پسند بودن " بیش از پیش مورد توجه قرار داشته باشد و نباید در تولید آثار فرهنگی و هنری از جزئیات مهم چشمپوشی کرد.

فرمانده سپاه فجربا تاکید بر اینکه حفظ حقایق دفاع مقدس و جلوگیری از خدشه بر پیکره مفاهیم این رخداد مهم تاریخی رسالت مهم مسئولان بنیاد حفظ آثار است، گفت: گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس که پس از چهل سالگی انقلاب اسلامی شاهد آن هستیم بهترین فرصت برای معرفی و بازخوانی زوایای ناشناخته و کمتر دیده شده این رخداد برجسته است که توسط جوانان و تربیت شدگان مکتب انقلاب اسلامی بعنوان نقطۀ عطفی در تاریخ یران اسلامی ثبت شده است.

 وی با بیان اینکه مبانی " مدیریت جهادی و بسیجی " در دوران دفاع مقدس شکل گرفت، ادامه داد: بدون شک یکی از عوامل مهم موفقیت رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس مولفه مدیریت جهادی و بسیجی بود و امروز نیز راه حل موثر مشکلات جامعه و کشور بهره گیری از همین مولفه های مهم در سطوح مختلف اجرایی است.

سردار غیاثی با بیان اینکه شهدای دفاع مقدس نمونه های عینی جوانان مومن و انقلابی هستند، افزود: جامعه نوجوان و جوان کشور امروز به الگوهای جامع و کاملی برای سَبکِ زندگی ایرانی - اسلامی نیازمند است که بهترین نمونه و شاخص این نوع سَبکِ زندگی شهدای نوجوان و جوان دفاع مقدس هستند. وی با بیان اینکه مجموعه خاطرات و حقایق دوران افتخارآمیز دفاع مقدس یک ثروت ملی برای کشور است، گفت: شکل گیری " فرهنگ جهاد، ایثار و و شهادت " بزرگ ترین و ارزشمندترین دستاورد دفاع مقدس است که بر معادلات ملی و بینالمللی اثرگذار بوده و امروز این فرهنگ که برگرفته از مبانی حسینی و عاشورایی است مورد توجه و علاقه ملت های مظلوم جهان قرار دارد.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه مجموعه سپاه و بسیج فارس برای برگزاری باشکوه برنامه های مرتبط با چهلمین سالگرد دفاع مقدس آمادگی کامل دارد، گفت: تمام سازمان ها و نهادهای استان فارس نیز در یک بستر هدفمند باید آماده هم افزایی و تعامل با مسئولان این ستاد باشند.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است