شما اینجا هستید: خانهاستانهافارسفرمانده سپاه فجر استان فارس : شهدای بسیجی به عنوان شاخص جوان انقلابی به دانش‌آموزان معرفی شوند

فرمانده سپاه فجر استان فارس : شهدای بسیجی به عنوان شاخص جوان انقلابی به دانش‌آموزان معرفی شوند

منتشرشده در فارس یکشنبه, 10 آذر 1398 ساعت 15:10
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: صیانت از امنیت پایدار کشور و حضور فعال در عرصه خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی برگ‌های زرین کارنامه نهاد مردمی بسیج هستند.

به گزارش سپاه نیوز؛ مدیرکل به همراه جمعی از مسئولان آموزش و پرورش استان فارس با سردار سرتیپ دوم پاسدار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر استان فارس دیدار کردند.

 

سردار غیاثی در این دیدار با بیان اینکه شجره طیبه بسیج براساس ژرف‌اندیشی و آینده‌نگری امام خمینی (ره) تشکیل شد، گفت: امروز و در چهلمین سالگرد تشکیل این شجره طیبه اهمیت و ضرورت تشکیل این نهاد مردمی بیش از پیش برای همگان آشکار شده و بسیج طِی چهار دهه عمر بابرکت خود همواره مدافع انقلاب اسلامی و در خط مُقدم مقابله با توطئه‌های دشمنان این مرز و بوم نقش‌آفرینی کرده است.

 

وی با تاکید بر اینکه بسیج یکی از ارکان اصلی اقتدار دفاعی کشور است، خاطرنشان کرد: صیانت از امنیت پایدار کشور و حضور فعال در عرصه خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی برگ‌های زرین کارنامه نهاد مردمی بسیج هستند.

 

فرمانده سپاه فجر استان فارس افزود: برگزاری اردوهای جهادی و محرومیت‌زدایی در سراسر استان، اهدای چند هزار جهیزیه به زوج‌های جوان نیازمند در فارس و ساماندهی محلات محروم کلانشهر شیراز نمونه‌های کوچکی از برکات شجره طیبه بسیج و سپاه در فارس هستند.

 

وی افزود: این شجره طیبه که اعضای آن از اقشار مختلف جامعه هستند همواره بدون هیچ گونه چشم داشتی در هر عرصه‌ای که انقلاب اسلامی نیاز داشته به صورت فعال حضور یافته و " روحیه خدمت خالصانه و بی‌ریا و کار جهادی و انقلابی " شاخصه اصلی بسیجیان است.

 

سردار غیاثی در این دیدار با بیان اینکه شهدای بسیج نمونه و شاخص جوانان مومن و انقلابی هستند، گفت: رسالت مهم آموزش و پرورش معرفی این شهدای والا مقام به دانش‌آموزان است و اگر مراکز آموزشی در این موضوع موفق عمل کنند بدون شک نسل نوجوان و جوان کشور از بسیاری از ارزش ها بهره مند خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه شهید استاد مطهری بهترین الگو برای معلمان و اساتید هستند، خاطرنشان کرد: دارا بودن مولفه " روحیه و تفکر بسیجی " لازمه و پیش نیاز معلمِ تراز انقلاب اسلامی است و چنین آموزگاری است که می‌تواند در تربیت نسل مومن و انقلابی و تحقق جامعه اسلامی بصورت موثر نقش آفرینیکند.

 

فرمانده سپاه فجر با تاکید بر اینکه بسیج می‌تواند بعنوان پرچمدار جهاد علمی در کشور نقش‌آفرینی کند، افزود: در سال‌های اخیر طرح‌های متنوعی در سازمان بسیج دانش‌آموزی و سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان فارس در راستای آموزش و حمایت از دانش‌آموزان نخبه بسیجی اجرا شده‌اند و در این زمینه آماده همکاری و تعامل بیشتر با مسئولان آموزش و پرورش هستیم.

 

سردار غیاثی با بیان اینکه ترویج " فرهنگ بسیجی " نیاز اصلی جامعه امروز است، گفت: آنچه امروز می‌تواند مبدا تحول و تعالی در حوزه علم، فرهنگ و هنر باشد نگاه و تفکر بسیجی بر اساس اصول انقلاب اسلامی است و نقش آموزش و پرورش به دلیل ارتباط مستمر با نسل آینده‌ساز کشور در تحقق این موضوع غیرقابل چشم پوشی است.

 

انتهای پیام/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است