شما اینجا هستید: خانهاستانهافارسفرمانده سپاه فجر استان فارس:تمام ظرفیت‌های سپاه استان متمرکز بر پیشگیری از کرونا است

فرمانده سپاه فجر استان فارس:تمام ظرفیت‌های سپاه استان متمرکز بر پیشگیری از کرونا است

منتشرشده در فارس پنج شنبه, 29 اسفند 1398 ساعت 22:50
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: قرارگاه زیستی و مقابله با بیماری در سطح سپاه فارس تشکیل شده و ضمن رصد لحظه به لحظه وضعیت استان تمام ظرفیت های ممکن در سپاه فارس در راستای مقابله با بیماری کرونا در اختیار این ماموریت مهم قرار گرفته است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر استان فارس در حاشیه بازدید از ورودی ها و ایستگاه های غربالگری شهر شیراز ضمن تجلیل و قدردانی از زحمات شبانه روزی کادر بهداشت و درمان و بسیجیان استان فارس در راستای مقابله با بیماری کرونا، گفت: تلاش خستگی ناپذیر پزشکان و پرستاران استان فارس در خدمت رسانی به مردم و مقابله با بیماری کرونا یادآور روحیه ایثار و از خودگذشتگی جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس است و بدون شک اَجرِ معنوی پزشکان، پرستاران و شهدای سلامت مایۀ رستگاری ایشان در زندگی دنیوی و اُخروی خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه سپاه و بسیج از ابتدای بروز این بیماری در کشور و استان در راستای خدمت رسانی به مردم به حالت آماده باش درآمده اند، گفت: با هدف صیانت از سلامت مردم، محلات، معابر پر رفت و آمد و مجتمع های مسکونی شیراز بصورت روزانه توسط بسیجیان ضد عفونی می شوند.

سردار غیاثی افزود: بروز این بیماری اقشار محروم استان را با مشکلاتی در حوزه اقتصادی مواجه کرده که برای جبران این مشکلات ۶۵۰۰ بسته حمایتی و معیشتی سپاه فجر در بین افراد نیازمند در مناطق محروم توزیع می شوند همچنین ۵۰۰ سری جهیزیه نیز به زوج های جوان استان فارس اهدا می شود.

 

وی با بیان اینکه سپاه فارس اقدامات بسیار خوبی در راستای حمایت از واحدها و کارگاه های تولیدی اقلام بهداشتی انجام داده است،  خاطرنشان کرد: مسئله اساسی در مقابله با این بیماری توجه مردم به مسئله پیشگیری فردی و جدی گرفتن توصیه های بهداشتی و دستورالعمل های صادر شده از طرف ستاد مقابله با بیماری است.

 

فرمانده سپاه فجراستان فارس با بیان اینکه سپاه و بسیج استان در کنار کادر بهداشت و درمان فارس هستند، گفت: قرارگاه زیستی و مقابله با بیماری  در سپاه فارس تشکیل شده و ضمن رصد لحظه به لحظه وضعیت استان تمام ظرفیت های ممکن در سپاه فارس در راستای مقابله با بیماری کرونا در اختیار این ماموریت مهم قرار گرفته است.

 

وی با یادآوری اینکه در حال حاضر ۲۰۰ نفر از اعضای بسیج جامعه پزشکی فارس بعنوان قشر تخصصی عرصه بهداشت و سلامت در حال خدمت رسانی به مردم استان هستند، افزود: براساس توافقنامه ای که بین سپاه فجر و دانشگاه علوم پزشکی منعقد شده در حال حاضر درمانگاه بقیه ا... (عج) سپاه فارس بعنوان یکی از مزاکز پایش بیماری کرونا در شیراز در حال انجام وظیفه است.

 

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه گروه های جهادی بسیج در ضد عفونی اماکن و تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم پیشرو هستند، گفت: پایگاه های مقاومت بسیج با نظارت شبکه بهداشت روزانه ۳۵ هزار عدد ماسک تولید و توزیع می کنند.

 

انتهای پیام

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است