شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلان فرمانده سپاه قدس استان گیلان: رزمایش «مواسات»با کمک بسیج و نیروهای مردمی در استان اجرا می‌شود

 فرمانده سپاه قدس استان گیلان: رزمایش «مواسات»با کمک بسیج و نیروهای مردمی در استان اجرا می‌شود

منتشرشده در گیلان دوشنبه, 25 فروردين 1399 ساعت 12:40
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به لزوم بهره‌گیری از توان بسیج و نیروهای مردمی در رزمایش مواسات گفت: بسیج می‌تواند در این‌ رزمایش اقدامات خود را با محوریت مسجد انجام دهد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد عبدالله‌پور فرمانده سپاه قدس استان گیلان در نخستین جلسه قرارگاه رزمایش «مواسات» در استان گیلان با اشاره به لزوم طراحی ساختار مشخص برای قرارگاه اظهار داشت: برای اجرای بهتر رزمایش مواسات نخستین گام تعیین ساختار برای قرارگاه و شناسایی جامعه هدف جهت کمک‌رسانی است.

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان به لزوم اجرای این رزمایش به‌صورت مردمی تاکید کرد و افزود: مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) در سخنان خود به مردمی بودن، کمک مومنانه و محله‌محوری رزمایش مواسات اشاره کردند طوری‌که اهالی محل می‌توانند گرد هم جمع شوند و ضمن جمع‌آوری مبالغ برای نیازمندان محل در رزمایش مواسات نیز شرکت کنند.

 

سردار عبدالله‌پور بیان کرد: در حوزه توزیع بسته‌های معیشتی برای رزمایش مواسات باید ساختاری مشخص کنیم تا با نتایج مثبت بیشتری همراه شود.

 

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت بسیج در این رزمایش خاطرنشان کرد: بسیج جزو بزرگترین تشکیلات ایران و حتی جهان است و می‌تواند در این‌ رزمایش، کار شناسایی، پشتیبانی و جمع‌آوری کمک‌های مردمی، نظارت در این عرصه و پیوست فرهنگی را با محوریت مسجد و ائمه جماعت انجام دهد.

 

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه مستأجران، مغازه‌داران و کارگرانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار مشکلات اقتصادی شدند از جمله اشخاصی هستند که در قالب این رزمایش باید به آنان کمک شود اظهار داشت: افرادی که تحت پوشش خیریه‌ها و دستگاه‌های حکومتی هستند نیز باید درنظر گرفته شوند.

 

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین تسخیری خاطرنشان کرد: مراکز نیکوکاری در سراسر کشور راه‌اندازی شده که افرادی که تحت پوشش کمیته امداد یا هیچ نهادی نیستند را مورد حمایت قرار می‌دهند و می‌توان از ظرفیت این مراکز نیز در اجرای رزمایش مواسات بهره‌مند شد و تلاش شود تا در طول ماه مبارک‌ رمضان به اکثر نیازمندان در قالب این رزمایش کمک شود.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است