پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - فرمانده سپاه قدس استان گیلان  :  6 کمیته ذیل قرارگاه همدلی و کمک مومنانه رزمایش مواسات در گیلان تشکیل شد
چاپ کردن این صفحه

فرمانده سپاه قدس استان گیلان  :  6 کمیته ذیل قرارگاه همدلی و کمک مومنانه رزمایش مواسات در گیلان تشکیل شد

منتشرشده در گیلان چهارشنبه, 27 فروردين 1399 ساعت 10:05
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به اهمیت کار خالصانه‌ برای عبور از شرایط بحرانی کرونا از تشکیل 6 کمیته ذیل قرارگاه همدلی و کمک مومنانه رزمایش مواسات در گیلان خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد عبدالله‌پور فرمانده سپاه قدس استان گیلان در جلسه ستاد اربعین در استانداری گیلان ضمن تشکر از ستاد عتبات و مواکب اربعین استان که در حوادث مختلف با حضور در صحنه برای کمک به مردم گام برداشتند اظهار داشت: گیلان همواره از لحاظ زیرساخت‌های بهداشت و درمان با کمبود‌هایی روبه‌رو بوده اما با پشتکار و تلاش توانستیم از شرایط بحرانی کرونا عبور کردیم.

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه تلاش و کار خالصانه همواره موجب کسب بهترین نتیجه می‌شود خاطرنشان کرد: در مرز آستارا نیز اقداماتی جهت کاهش مشکلات زائران در ایام اربعین انجام شد لذا انتظار داریم که مشکل نمازخانه پایانه مرزی آستارا نیز برطرف شود.

 

سردار عبدالله‌پور با اشاره به لزوم تقویت امکانات و زیرساخت‌های بهداشت و درمان آستارا تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوعات مرتبط با اربعین حسینی انتظار داریم که جلسات ستاد اربعین حتی در قالب کارگروه‌های مختلف به‌طور منظم در استان برگزار شود.

 

 وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ملت ایران در آزمون کرونا خوش درخشیدند گفت: این نشان‌‌دهنده قدرت مردم ایران است که تهدیدها را تبدیل به فرصت می‌کنند و ما در این ایام شاهد صحنه‌هایی زیبا از ایثار و از خودگذشتگی مردم برای کمک به دیگر همنوعان بودیم که در بسیاری از کشورها وجود ندارد.

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به ضرورت مشارکت 33 نهاد با سپاه استان در اجرای طرح مواسات و کمک به اقشار آسیب‌پذیر گیلان افزود: حفظ آبرو و حیثیت دریافت‌کنندگان کمک‌ها، بررسی نیازها، شناسایی جامعه هدف، ساماندهی این موضوعات، توزیع عادلانه و عزتمند از جمله موضوعات مهمی است که باید در طرح مواسات به آن‌ها توجه کنیم.

 

سردار عبدالله‌پور از تشکیل 6 کمیته ذیل قرارگاه همدلی و کمک مومنانه رزمایش مواسات در گیلان خبر داد و بیان داشت: از مواکب اربعین استان انتظار داریم برای همکاری در این کمیته‌ها حضور داشته باشند البته نذورات و مبالغی که در سطح شهرستان‌ها جمع‌‌آوری می‌شود به دست نیازمندان همان شهرها می‌رسد.

 

وی از تشکیل کمیته‌ای با وظایف تامین اعتبار، ثبت عملکرد، رفع موانع حقوقی و اختصاص شماره حساب برای دریافت کمک‌های مردمی خبر داد و گفت: به دلیل اعتماد صد درصدی مردم به کمیته امداد، مسئولیت کمیته مذکور به کمیته امداد استان داده شد البته یک کمیته برای امور فرهنگی، رسانه‌ای و تبلیغات پیش‌بینی کردیم که مسئولیت آن نیز بر عهده صدا و سیما، برخی نهادها و گروه‌های مردمی است.

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به کمیته سوم با عنوان کمیته رصد و پایش بیان کرد: شناسایی جامعه هدف جزو وظایف این کمیته است و کارگران روزمزد، زنان بی‌سرپرست، مستأجران، افراد حاشیه‌نشین شهرها و مشاغلی که کسب و کارشان به دلیل کرونا تعطیل شد از جمله جامعه هدف طرح مواسات هستند البته فرمانداران و بخشداران نیز می‌توانند آسیب‌دیدگان کرونا را شناسایی و اطلاع دهند.

 

سردار عبدالله‌پور از تشکیل کمیته پشتیبانی در طرح مواسات با وظیفه راه‌ندازی ایستگاه‌هایی در محلات مختلف جهت جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی مردم خبر داد و گفت: وظایف کمیته‌ نظارت و بازرسی نیز مشخص شد که رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان گیلان ریاست این کمیته را برعهده دارد و این کمیته بر تمام کمیته‌ها نظارت دارد.

 

وی افزود: یک کمیته برای توزیع مشخص کردیم که در این راستا از ظرفیت پایگاه‌های مقاومت در محلات استفاده می‌کنیم و مسئولیت این کار نیز با فرماندهان سپاه در سطح شهرستان‌ها است که جامعه هدف و اقشار آسیب‌پذیر در محلات را شناسایی می‌کنند البته توزیع بُن کالا بین اقشار آسیب‌پذیر یکی از شیوه‌ها برای کمک است که شخص خودش مایحتاجی که نیاز دارد را تهیه می‌کند.