شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانفرمانده سپاه قدس استان گیلان: سپاه استان گیلان مزار شهدای رشت را بازسازی می‌کند

فرمانده سپاه قدس استان گیلان: سپاه استان گیلان مزار شهدای رشت را بازسازی می‌کند

منتشرشده در گیلان دوشنبه, 12 خرداد 1399 ساعت 13:21
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به طرح ساماندهی و بازسازی مزار شهدای رشت گفت: این طرح در سه فاز تدوین شده و توسط بسیج سازندگی سپاه گیلان مدیریت می‌شود.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد عبدالله‌پور فرمانده سپاه قدس استان گیلان در جلسه هیئت‌ امناء گلزار شهدای گمنام رشت با اشاره به ایثار و رشادت‌های شهدا، جانبازان و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: همه این رشادت‌ها در تاریخ این کشور ثبت و ضبط شده است.

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان به تاثیر فرهنگ ایثار و شهادت در ماندگاری و گسترش انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: ما امروز آسایش و آرامش خود را مدیون خون شهدا و از خودگذشتگی‌های آنان می‌دانیم و شهدا باعث سرافرازی امت ما شدند.

 

سردار عبدالله‌پور جاودانگی شهدا را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: شهدا در وصیت‌نامه‌های خود به پیروی از ولایت تاکید داشتند و امروز همه ما وظیفه داریم که با اطاعت از فرامین رهبر معظم انقلاب برای توسعه و پیشرفت کشورمان تلاش کرده و راه شهدا را ادامه دهیم و به ‌‌تعبیر رهبر معظم انقلاب شهدا امامزادگان عشق هستند. 

 

وی قدردانی از خانواده‌های معزز شهدا که با تمام وجود برای نظام و انقلاب زحمت کشیدند را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: باید یاد و خاطره ایثار و فداکاری‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس را زنده نگه داریم.

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به فاز نخست طرح بازسازی مزار شهدای رشت تصریح کرد: طرح ساماندهی و ترمیم مزار شهدای رشت در سه فاز تدوین شده و این کار توسط بسیج سازندگی سپاه قدس استان گیلان، شهرداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مدیریت می‌شود.

 

سردار عبدالله‌پور به اقدامات مدنظر در فاز نخست طرح مذکور اشاره کرد و افزود: آبندکردن سقف سالن مزار شهدا، پوشش سقف کاذب، ارسی‌سازی پنجره‌ها، نصب پرده‌ برای پنجره‌های دور مزار شهدا، تعویض سنگ‌های مزار و نصب سنگ‌های سفید از جنس نور برای شهدا و همچنین مفروش کردن مزار در فاز نخست انجام می‌شود.

 

وی با بیان اینکه احداث ساختمان اداری و فرهنگی و همچنین احداث سردر ورودی مزار و یکسان‌سازی قبور اطراف مزار شهدا از اقدامات مدنظر برای فاز دوم طرح ساماندهی مزار شهدای رشت است گفت: طراحی پارکینگ و نورپردازی نیز در فاز دوم طرح ساماندهی انجام می‌شود و راه دسترسی جدید این طرح در فاز سوم در نظر گرفته می‌شود.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است