شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانمسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان : تمام ظرفیت‌های استان گیلان در زمینه اردوهای جهادی به‌کارگیری می‌شود

مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان : تمام ظرفیت‌های استان گیلان در زمینه اردوهای جهادی به‌کارگیری می‌شود

منتشرشده در گیلان سه شنبه, 28 ارديبهشت 1395 ساعت 12:16
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز :سرهنگ توشه گفت: تمام ظرفیت‌های استان گیلان در زمینه اردوهای جهادی به‌کارگیری می‌شود.

به گزارش سپاه نیوز ؛ سرهنگ علی توشه مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان در یک نشست خبری ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و بیان اینکه بسیج سازندگی برنامه‌های بسیاری در دستور کار دارد اظهار داشت: بحث سازندگی، اقتصاد مقاومتی و فعال کردن بنگاه‌های زودبازده خانگی در اولویت این سرفصل قرار دارند و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.



وی با بیان اینکه محرومیت از نگاه بسیج سازندگی فقط بحث اقتصادی نیست و از جهات مختلف آن را مورد بررسی قرار می‌دهند، خاطرنشان کرد: باید کارهای سازندگی را انجام دهیم و محرومیت را هم از شهرها و هم از روستاهای استان گیلان بزدائیم.



مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه در استان گیلان 345 خانواده فاقد مسکن به‌صورت ثبت شده و 5 هزار خانواده فاقد مسکن به‌ صورت ثبت نشده وجود دارد، اظهار کرد: در دوم اردیبهشت 95 پروژه ساخت هزار واحد مسکونی در استان گیلان افتتاح شد و تا پایان سال به این افراد مسکن تحویل داده می‌شود.



سرهنگ توشه با اشاره به اعزام  4 هزار نفر به مشهد مقدس تا پایان سال گفت: این سفر شامل افرادی که تا کنون توفیق زیارت علی ابن موسی الرضا(ع) را نداشته‌اند، می‌شود گفت: 7 اتوبوس به زودی به مشهد اعزام می‌شود و این افراد در طول دوران اقامت خود نیز از میهمانسرای آن حضرت استفاده می‌کنند.



وی با بیان اینکه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری سپاه قدس گیلان از سال 92 بحث اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود داد، افزود: سپاه این امر را تکلیف و وظیفه خود می‌داند و برای اینکه شاهد اتفاقات خوبی باشیم با توجه به فرامین رهبر معظم انقلاب، باید اقتصاد مقاومتی مردمی داشته باشیم.



مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان اظهار کرد: برای اولین بار در استان برنامه‌های جدیدی را در دست اجرا داریم و امیدواریم ظرفیت‌های بالقوه به ظرفیت‌های بالفعل تبدیل شوند.



سرهنگ توشه با اشاره به ترکیب جمعیتی استان که 49 درصد آن را آقایان و 51 درصد آن را بانوان تشکیل می‌دهند خاطر نشان کرد: باتوجه به ظرفیت‌ها و درایت‌های بانوان، لازم است آن‌ها را در امر اقتصاد مقاومتی دخالت دهیم.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف دشمن تخریب مدل بوده و این تعریفی از جنگ نرم است افزود: در حال حاضر فرهنگ روستایی ما با شهری یکی است و ما باید آن را همانند گذشته تغییر دهیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه 300 عنوان شغلی برای بانوان شناسایی شده است گفت: اکنون 100 عنوان شغلی در داخل استان شناسایی شده که از آن استفاده می‌کنیم.

سرهنگ توشه با بیان اینکه هدف اردوی جهادی این است که باید از تمامی ظرفیت‌های استان استفاده شود اظهار کرد: اکنون در داخل استان از ظرفیت‌های بسیج اساتید و دانشجویان در بخش های صنعتی و کشاورزی استفاده می‌شود.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با توجه به تعطیلی 250 مدرسه در استان گفت: می‌توان از این ظرفیت‌ها در بخش دیگری استفاده کرد.



وی با اشاره به مرز مشترک بین ایران و آذربایجان خاطرنشان کرد: درصد بالایی از مردم آذربایجان، مصرف کنندگان محصولات استان گیلان  هستند و بحث صادرات می‌تواند عمده‌ای از مشکلات استان را رفع کند.


مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه یک از اهدفمان اشتغال و تأسیس کارخانه‌های کوچک خانگی است، گفت: کارخانه‌ای خانگی برای تولید چای احداث شده است که در اندازه بسیار کوچک نسبت به کارخانه‌های چای است.این کارخانه  کوچک با کیفیت بالا و ظرفیت ساعتی 20 کیلوگرم چای مرغوب تولید می‌کند و به دلیل مرغوبیت چای و طعم خوب آن سال گذشته با نرخ بالاتر از چای کارخانه‌ای به فروش رسید.

 

انتهای خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است