شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانرئیس سازمان بسیج دانش آموزی گیلان: طرح یاوران ولایت در استان گیلان برگزار می‌شود

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی گیلان: طرح یاوران ولایت در استان گیلان برگزار می‌شود

منتشرشده در گیلان چهارشنبه, 23 تیر 1395 ساعت 09:47
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سرهنگ  نیک فطرت گفت: طرح یاوران ولایت با حضور ۵۰۰ نفر از دانش آموزان پسر و دختر در استان گیلان برگزار می شود.

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار محمدنیک فطرت رئیس سازمان بسیج دانش آموزی گیلان در گفت‌وگویی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی یاوران ولایت (طرح ولایت) یکی از برنامه‌های محوری بسیج دانش آموزی است اظهار داشت: برگزاری این دوره‌های آموزشی دارای دو هدف عمده، آموزش سازمانی و کادرسازی است.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان گیلان با بیان اینکه عمدتاً تمامی افراد در رده‌های سنی مختلف با بسیج در ارتباط هستند گفت: این اردوها به‌صورت شبانه روزی برگزار می‌شود و مخاطبین آن دانش آموزان پایه دوم و سوم دبیرستان هستند.

سرهنگ نیک فطرت با اشاره به اینکه این دانش آموزان در مقطع تحصیلی 96-95 به‌عنوان فرمانده واحد مقاومت یا مسئول بسیج دانش آموزی در مدارس خود شروع به کار می‌کنند افزود: برگزاری این اردوها دارای سه بُعد عمده شامل ارتقاء آموزشی، مسابقات ورزشی و برنامه‌های فرهنگی (فوق برنامه) است.

رئیس بسیج دانش آموزی گیلان گفت: در بخش ارتقاء آموزشی، برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌هایی مانند مسئله شناسی و اجراء و جذب است که به‌صورت کارگاهی برگزار می‌شود و در بخش‌های ورزشی در اوقات فراغت با برگزاری مسابقاتی از قبیل پینگ پنگ، دارت، طناب‌کشی و موارد ورزشی دیگر توأم است.

وی با بیان اینکه برنامه فرهنگی (فوق برنامه) شامل برپایی نمایشگاه فرهنگی شهرستانی است که برای هر شهرستان مکانی محیا می‌شود تا دانش آموزان شهید آن شهرستان را معرفی کند اظهار کرد: از میان این نمایشگاه‌ها بهترین آن‌ها شناسایی می‌شوند و جایزه دریافت می‌کنند.

سرهنگ نیک فطرت با اشاره به اینکه برپایی نماز جماعات، قرائت و ادعیه در تمامی شب‌های فوق برنامه فرهنگی جزء برنامه‌های این طرح است اعلام کرد: در 5 شب 5 فوق برنامه انجام می‌شود که در شب اول معرفی الگوهای برتر شامل دانش آموزان برتر علمی، ورزشی و بهترین دانش آموز بسیجی است.

وی با بیان اینکه در شب دوم، یادواره شهدای مدافع حرم برگزار و در این شب از فرزندان شهدای مدافع حرم دعوت می‌شود تا خاطره‌ای از پدر شهید خود را تعریف کنند تصریح کرد: در شب سوم آموزش حقوق شهروندی را با همکاری بسیج حقوقدانان برای این عزیزان در نظر گرفته‌ایم.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان گیلان با اشاره به اینکه در شب چهارم، آشنایی با آسیب‌ها و تهدیدهای فضاهای مجازی برگزار می‌شود افزود: مشاوره تحصیلی و پزشکی در شب پنجم برگزار می‌شود که با حضور دکتر شاکرنیا  از دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

سرهنگ نیک فطرت با بیان اینکه امسال بسیج دانش آموزی با ابتکاری جدید وارد عمل شده است گفت: دعوت از 5 روحانی جوان در مسیر این برنامه‌ها است که در کل روز با این عزیزان همکاری و پا به پای آن‌ها در خوابگاه، برنامه‌های ورزشی، اجرای مسابقات، صرف ناهار و سایر موارد همراهی می‌کنند.

وی هدف از این کار را آشنایی با روحانیت، نمادها و آرمان‌های انقلابی دانست و اظهار کرد: دعوت از روحانیت بر این اهداف است تا با برخوردهای دوستانه پاسخ به سئوالات شرعی و احکام و ارتباط با همجنس با توجه به شرایط سنی این عزیزان صورت پذیرد.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس استان گیلان گفت: طرح یاوران ولایت برای دوره پسران از 26 تا 31  تیرماه و دوره دختران از 2 تا 7 مرداد با حضور500 نفر در پادگان شهید بیگلو اردوگاه آموزشی رشت (پادگان لاکان) برگزار می‌شود.

انتهای خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است