شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانمسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون سپاه قدس گیلان: طلاب در قالب اردوهای جهادی به مناطق محروم استان گیلان اعزام می‌شوند

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون سپاه قدس گیلان: طلاب در قالب اردوهای جهادی به مناطق محروم استان گیلان اعزام می‌شوند

منتشرشده در گیلان شنبه, 02 مرداد 1395 ساعت 10:59
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: حجت‌الاسلام و المسلمین جمالی گفت: بیش از ۳۰۰ نفر از طلاب و روحانیون جوان در فصل تابستان در قالب اردوهای جهادی و سازندگی به مناطق محروم استان گیلان اعزام می‌شوند.

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جمالی مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون سپاه قدس گیلان در گفت‌وگویی با بیان اینکه بیش از 300 نفر از طلاب و روحانیون جوان در فصل تابستان به مناطق محروم استان گیلان اعزام می‌شوند اظهار داشت: این اعزام در قالب اردوهای جهادی و سازندگی انجام می‌شود و مدت آن 7 تا 10 روز است.

وی با اشاره به اینکه هدف از اعزام طلاب و روحانیون جوان برگزاری فعالیت‌های تبلیغی و اجرای برنامه‌های فرهنگی است تصریح کرد: برگزاری نماز جماعت، احکام و آموزش قرآن، مشاوره و پاسخگویی به سوالات دینی و شبهات از برنامه‌هایی است که در این طرح انجام می‌شود.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون سپاه قدس گیلان با بیان اینکه انجام فعالیت‌های عمرانی به‌صورت انفرادی و گروهی نیز از برنامه‌های در دست اقدام در این طرح است اعلام کرد: اعزام گروه طلاب و روحانیون همراه با اعزام گروه‌های دانشجویی است.

وی با بیان اینکه نقش اصلی طلاب در اردوهای جهادی در حوزه فرهنگی است تصریح کرد: برای فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف، نیازمند جهاد هستیم زیرا تنها با مدیریت و تلاش جهادی می‌توانیم به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ پاسخ شایسته دهیم.

گفتنی است بسیج طلاب و دانشجویان به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال 67 تشکیل شد و از سال 79 به دستور مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای، بسیج طلاب و روحانیون به‌صورت مستقل هر کدام فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

انتهای خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است