شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانرئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان عنوان کرد: محرومیت‌زدایی سرفصل فعالیت‌های بسیج سازندگی گیلان

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان عنوان کرد: محرومیت‌زدایی سرفصل فعالیت‌های بسیج سازندگی گیلان

منتشرشده در گیلان یکشنبه, 10 مرداد 1395 ساعت 14:29
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز؛ سرهنگ توشه گفت: محرومیت‌زدایی در عرصه‌های مختلف به‌ویژه اقتصادی و فرهنگی سرفصل فعالیت‌های سازمان بسیج سازندگی گیلان است.

به گزارش سپاه نیوز؛سرهنگ علی توشه رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان در گفت‌وگویی در رشت با اشاره به برنامه بسیج سازندگی گیلان در سه سرفصل اظهار کرد: سازندگی و محرومیت‌زدایی نخستین سرفصل فعالیت‌های بسیج سازندگی است و این سازندگی تنها از نظر اقتصادی مد نظر نبوده و محرومیت‌زدایی در عرصه‌های مختلف تعریف شده است.


وی به فقر اقتصادی، فرهنگی و ... در جامعه اشاره کرد و افزود: رویکرد بسیج سازندگی با نگاه‌های دیگر متفاوت بوده و بسیار فراتر از خدمات‌رسانی عمرانی است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان با بیان اینکه احداث مسکن برای افراد بدون مسکن از برنامه‌های این سازمان در استان است، تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت کمیته امداد، خیران و ... می‌توان افراد بدون مسکن را خانه‌دار کرد.

سرهنگ توشه از ثبت 3 هزار و 450 خانوار بدون مسکن در کمیته امداد گیلان در مرحله نخست خبر داد و بیان کرد: پنج هزار خانواده بدون مسکن ثبت‌نشده در استان داریم.

وی به احداث یک‌هزار مسکن محرومان در مرحله نخست اجرای طرح خانه‌دار شدن افراد بدون مسکن در گیلان اشاره کرد و گفت: تا پایان امسال خانه‌های احداث شده تحویل افراد واجد شرایط می‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان در ادامه با اشاره به اعزام افراد بالای 45 سال به مشهد مقدس از اردیبهشت‌ماه امسال، خاطرنشان کرد: افرادی که تاکنون توفیق امام رضا(ع) را نداشتند با هفت اتوبوس مهمان ویژه امام رضا(ع) شدند و این روند تا پایان امسال ادامه دارد.

سرهنگ توشه، اقتصاد مقاومتی را از جمله سرفصل‌های فعالیت سازمان بسیج سازندگی گیلان ذکر کرد و یادآور شد: امسال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده و سپاه وظیفه خود می‌داند به این موضوع بپردازد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج سازندگی گیلان از سال 92 آغاز شده است، اظهار کرد: سال‌های 92 و 93 برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در استان تداوم پیدا کرده و اتفاق‌های خوبی در این زمینه افتاده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان، اقتصاد مقاومتی را برپایه اقتصاد مردمی عنوان کرد و افزود: مردم در افزایش بهره‌وری و تولید ورود کردند و با تسهیلات پرداختی، عملکرد خوبی در این زمینه داشتیم.

سرهنگ توشه با اشاره به وجود دو نگاه کلی در اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: یک نگاه حاکم در جامعه برای برون‌رفت از وضعیت اقتصادی و رابطه با نقاط دنیا است و نگاه دوم تقویت بنیان اقتصاد داخلی محسوب می‌شود و راهی به غیر از مردمی کردن اقتصاد در داخل کشور نداریم.

وی، گیلان را دارای ظرفیت‌های بسیاری برای احیا دانست و تصریح کرد: ظرفیت‌های نهفته گیلان شناسایی شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است