شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانفرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت: شناساندن فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان بهترین راه مقابله با توطئه‌های دشمنان است

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت: شناساندن فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان بهترین راه مقابله با توطئه‌های دشمنان است

منتشرشده در گیلان شنبه, 13 شهریور 1395 ساعت 12:13
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سرهنگ دوهندو با بیان اینکه انقلاب اسلامی تنها نظامی است که استکبارستیز بوده و همیشه در مقابل استکبار ایستادگی کرده است گفت: شناساندن فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان بهترین راه مقابله با توطئه‌های دشمنان اسلام است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار مجید دوهندو فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت در گفت‌وگویی در رشت با بیان اینکه سردار شهید قلی‌پور در شهریورماه 1365 به همراه 198 نفر از یارانش در عملیات کربلای 2 با رمز "یا ابا عبدالله الحسین" به شهادت رسید، اظهار داشت: شهرستان رشت 2 هزار و 200 شهید را تقدیم انقلاب کرده است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان نیاز به ترویج فرهنگ شهید و شهادت است تصریح کرد: در شرایطی که تمام دنیا به‌ویژه استکبار جهانی اصل نظام جمهوری اسلامی را هدف قرار داده است بیش از پیش نیاز به برپایی مراسم و یادواره شهدا داریم.

سرهنگ دوهندو با اشاره به اینکه استکبار جهانی با تمام قوا و امکانات خود برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ورود کرده است افزود: انقلاب اسلامی تنها نظامی است که استکبارستیز بوده و همیشه در مقابل استکبار ایستادگی کرده است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بهترین راه مقابله با استکبار جهانی است مطرح کرد: شناساندن فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان بهترین راه مقابله با توطئه‌های دشمنان اسلام است.

وی با اشاره به اینکه نوجوانان و جوانان ما با محیط‌هایی مانند دوران انقلاب و جنگ آشنایی زیادی ندارند، گفت: دشمن جنگ را با فضای مجازی غیرقابل کنترل آغاز کرده است و باید با تمام قوا در مقابل آن ایستادگی کرد.

سرهنگ دوهندو با بیان اینکه جوانانی که آشنایی با فرهنگ شهادت و ایثار دارند، هیچ قدرتی توانایی مقابله با آنها را ندارد بیان کرد: در استان گیلان و شهرستان رشت یادواره‌های زیادی در طول سال برگزار می‌شود تا فرهنگ شهید و شهادت را به نوجوانان  و جوانان یادآوری کند.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به اینکه شهید قلی‌پور مظهر رشادت، جوانمردی، ایثار و از خودگذشتگی و از بنیانگذاران سپاه استان گیلان بود تصریح کرد: شهدا نیازی به ما ندارند بلکه ما نیازمند به شهدا هستیم و با تداوم این مراسم‌ها نیازهای ما برطرف می‌شود.

انتهای خبر/07

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است