شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانفرمانده سپاه قدس استان گیلان: ۹۷ واحد منزل مسکونی مددجویی در سالروز آزادی خرمشهر به نیازمندان گیلانی اهدا می‌شود

فرمانده سپاه قدس استان گیلان: ۹۷ واحد منزل مسکونی مددجویی در سالروز آزادی خرمشهر به نیازمندان گیلانی اهدا می‌شود

منتشرشده در گیلان دوشنبه, 01 خرداد 1396 ساعت 09:35
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار عبدالله پور  با بیان اینکه فتح خرمشهر فتح ارزش‌ها بود گفت: به‌مناسبت سالروز گرامیداشت آزادسازی خرمشهر ۹۷ واحد منزل مسکونی مددجویی به نیازمندان گیلانی اهدا می‌شود.

 

 به گزارش سپاه نیوز ؛  سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد عبدالله‌پور فرمانده سپاه قدس استان گیلان، به‌مناسبت بزرگداشت سالروز آزادی خرمشهر  با اشاره به اینکه اشغال خرمشهر توسط حکومت بعث عراق 20 ماه به طول انجامید خاطرنشان کرد: رزمندگان جمهوری اسلامی با درایت حضرت امام خمینی (ره) و برکت خون شهدا، خرمشهر را  بی آن که کوچک‌ترین امتیازی دهند، از اشغال حکومت بعث عراق آزاد کردند.

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه تقوا و اخلاص در زرمندگان نظام مقدس جمهوری اسلامی موجب آزادسازی خرمشهر شد تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در عملیات بیت المقدس، 6 هزار شهید تقدیم انقلاب کرد.

 

سردار عبدالله‌پور با اشاره به اینکه 262 شهید از شهدای عملیات بیت المقدس از رزمندگان استان گیلان بودند تصریح کرد: به‌ ازای هر 23  شهید از شهدای عملیات بیت المقدس یک رزمنده گیلانی ، بیانگر رشادت رزمندگان گیلانی است.

 

وی با بیان اینکه رزمندگان جمهوری اسلامی در عملیات بیت المقدس 19 هزار نظامی عراقی را اسیر کرده و 16 هزار نفر را به هلاکت رساندند اظهارداشت : در عملیات بیت المقدس بیش از 53 هواپیما از نیروی بعث عراق توسط رزمندگان جمهوری اسلامی گرفته شد.

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان توانمندی عملیاتی و سرعت غیرقابل پیش‌بینی رزمندگان جمهوری اسلامی در عملیات بیت المقدس را گسترده عنوان کرد و گفت: در مقابل این توانایی، نیروهای بعث عراق توان جنگیدن را از دست داده و رزمندگان ایران اسلامی 24 شبانه روز یک‌نفس جنگیدند.

 

سردار عبدالله‌پور آزادسازی خرمشهر را یک اقدام مافوق طبیعی دانست و با اشاره به اینکه فتح خرمشهر فتح خاک نبود بلکه فتح ارزش‌ها بود خاطرنشان کرد: حماسه آزادسازی خرمشهر یک افتخار ماندگار ملی و بیانگر اراده استوار ملت ایران اسلامی است.

 

وی با اشاره به بیانات حضرت امام خمینی (ره) و با تاکید بر اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری وقتی ملتی مومن و استوار باشد با تکیه به توان داخلی در تمامی میدان‌ها پیروز می‌شود افزود: آزادی خرمشهر برای ملت ایران درس آزادگی، اراده و ایستادگی است و نباید این درس را به فراموشی سپرد.

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به برنامه‌های گسترده گرامیداشت سوم خرداد و با بیان اینکه از سه ماه گذشته پیرامون این مناسبت 21 جلسه در استان برگزار شده است بیان داشت: سوم خرداد به‌مناسبت آزادسازی خرمشهر، صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی در ستاد سپاه قدس گیلان برگزار می‌شود.

 

سردار عبدالله‌پور یادواره شهدای عملیان بیت المقدس با محوریت شهیدان دانا و حق وردیان، سخنرانی فرماندهان سپاه پیش از خطبه‌های نماز جمعه و تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران را از برنامه‌های بزرگداست آزادسازی خرمشهر در استان گیلان دانست و گفت: در ایام گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر 97 واحد منزل مسکونی به مددجویان گیلانی اهدا می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه افتتاح 24 پروژه ساختمانی و رونمایی از 4 عنوان کتاب، تجلیل از خادمان شهدا و دست‌اندرکاران راهیان نور و گلباران مزار شهدا از اعم برنامه‌های گرامیداشت ایام مذکور است گفت: اعزام تیم‌های درمانی به روستاهای محروم شهرستان‌های آستارا، رودسر و ماسال توسط بسیج جامعه پزشکی از دیگر برنامه‌های سپاه قدس گیلان در گرامیداشت سوم خرداد است. 

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان، برنامه‌های گرامیداشت آزادسازی خرمشهر را در استان گیلان گسترده عنوان کرد و افزود: برپایی ایستگاه‌های صلواتی در 5 نقطه شهر، خاطره گویی در مساجد و ادارات توسط راویان رزمنده و پیاده روی و کوه نوردی از دیگر برنامه‌های این ایام است.

 

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است