شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانمسئول بسیج دانشجویی استان گلستان عنوان کرد؛بیش از 150 فعال دانشجویی به اردوهای جهادی اعزام شدند

مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان عنوان کرد؛بیش از 150 فعال دانشجویی به اردوهای جهادی اعزام شدند

منتشرشده در گیلان چهارشنبه, 28 بهمن 1394 ساعت 20:16
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:لشکربلوکی گفت: در قالب 69 گروه‎ جهادی فعالان دانشجویی عرصه محرومیت زدایی به 78 روستای محروم استان گلستان خدمات رسانی کردند.

به گزارش سپاه نیوز؛ علی لشکربلوکی مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان در همایش دانشجویی شکوه هجرت که با حضور دانشجویان فعال عرصه اردو‎های جهادی استان گلستان برگزار شد، اظهار کرد: دانشجویان در سال 94 به منویات مقام معظم رهبری لبیک گفتند و در طی سال تحصیلی جاری در اردو جهادی شرکت کردند.

وی اردوهای جهادی را مهمترین عرصه جنگ نرم دانست و یادآور شد: در بازدیدی که از اردو‎جهادی داشتیم 95 درصد اردوهای جهادی را از نزدیک مورد ارزیابی قرار دادیم و در این دیدارها با گفتمان یکدیگر آشنا شدیم.

مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان به ظرفیت‎های دانشجویی در اردوهای جهادی اشاره کرد و بیان داشت: دانشجویان مهمترین اقدام را در عرصه جنگ نرم انجام دادند و بخشی از گفتمان ما وقتی امروز در کنار یکدیگر قرار گرفتیم بیشتر قابل لمس است.

لشکربلوکی به تالیف کتاب حماسه سازندگی از اردوهای جهادی دانشجویی استان گلستان اشاره کرد و گفت: در این کتاب مجموعه اقدامات اردوهای جهادی دانشجویی دیده شده است و هر کسی این کتاب را مطالعه کند حس نشاط و امید به آن دست می‎دهد.

وی با بیان اینکه تفکر جهادی و محرومیت زدایی در بدنه دانشگاه‎ها وجود دارد، ادامه داد: این کتاب توسط دانشجویان جهادگر خلق شده است و معاونت دانشجویی تنها آن را ویراستاری کرده است.

مسئول بسیح دانشجویی استان گلستان گفت: اردو‎های جهادی جریان ولایی ، مردمی و فراگیر است که باعث پیشرفت مادی و معنوی جامعه می‎شود.

لشکربلوکی با بیان اینکه اگر قرار است که در جمهوری اسلامی به تمدن اسلامی برسیم نیاز به نیروهای همتراز انقلاب اسلامی داریم، خاطرنشان کرد: اردو‎های جهادی باعث کارآمدی نظام برای دستیابی به قله‎های رفیع در انقلاب اسلامی می‎شود و به سادگی نمی‎توان از این قله‎ها عبور کرد.

وی با بیان اینکه باید از این ظرفیت به درستی استفاده کنیم، ابراز داشت: باید در این اردو‎های جهادی به عنوان یک دانشجو و یک افسر جنگ نرم نقش خود را در ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و جتی امنیتی به وفت و به درستی انجام دهد.

این مقام مسئول با بیان اینکه 69 گروه جهادی را امسال به نقاط محروم استان گلستان اعزام کردیم، گفت: 78 روستا در این اردو‎های جهادی توسط دانشجویان پوشش داده شد و در این روستاها به عرصه عمرانی، بهداشت ، فرهنگی و کشاورزی توجه شد.

لشکربلوکی یادآور شد: بیش از یک هزار و 500 دانشجو امسال به اردوهای جهادی اعزام شدند.

انتهای خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است