شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلاننماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان مطرح کرد: استقبال روحانیون استان از حضور در جبهه‌های دفاع از حرم آل‌الله

نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان مطرح کرد: استقبال روحانیون استان از حضور در جبهه‌های دفاع از حرم آل‌الله

منتشرشده در گیلان سه شنبه, 22 آبان 1397 ساعت 12:06
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه این استان 152 شهید روحانی و طلبه تقدیم اسلام کرده است، گفت:‌ روحانیون استان از حضور در جبهه‌های دفاع از حرم آل‌الله استقبال می کنند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان در جلسه برگزاری کنگره شهدای روحانی استان گیلان اظهار داشت: یادواره میرزا کوچک جنگلی و شهدای روحانی گیلان از 11 آذرماه در مسجد سلیمانداراب رشت برگزار می‌شود.

 

نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان عنوان کرد:‌ برای برآورد دقیق تعداد شهدای روحانی و طلبه گیلان تحقیقات جامع و گسترده‌ای در طول یک ساله اخیر انجام شد که بر اساس آمار رسمی و استخراج شده از منابع دقیق و موثق استان گیلان دارای 152 شهید روحانی و طلبه است.

 

حجت الاسلام والمسلمین تسخیری با بیان اینکه حضور روحانیون گیلانی در دفاع مقدس بسیار چشمگیر بوده است، افزود:‌ طبق تحقیقات میدانی انجام شده 11 نفر از روحانیون گیلانی‌ تا یک ماه،‌ 90 روحانی تا 6 ماه،‌ 60 روحانی تا یک سال، 17 روحانی تا سه سال و 5 روحانی استان تا 5 سال در جبهه‌های جنگ حضور داشتند.

 

وی به روحانیون جانباز و ایثارگر استان گیلان نیز اشاره کرد و ابراز داشت:‌ در طول هشت سال دوران دفاع مقدس تعداد بسیار زیادی از روحانیون و طلبه‌های استان گیلان حضور فعالی در جبهه‌ها داشتند و در خلال این فداکاری‌ها تعداد بسیار زیادی از آنان نیز به درجه رفیع جانبازی نائل شده‌اند.

 

نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان حضور روحانیون در دفاع از حرم اهل بیت‌(ع) را نیز مورد تأکید قرار داد و بیان داشت:‌ 17 نفر از روحانیون استان گیلان برای حضور در جبهه‌های دفاع از حرم آل‌الله اعلام آمادگی کرده و به مناطق مختلف در کشورهای عراق و سوریه اعزام شده‌اند.

 

حجت الاسلام والمسلمین تسخیری تجلیل از روحانیون حاضر در جبهه‌های دفاع از حریم اهل بیت(‌ع) را نیز متذکر شد و تصریح کرد:‌ برای برگزاری مراسم یادواره و تجلیل از مقام شامخ رزمندگان و شهدای اهل حرم و شهدای هشت سال دفاع مقدس به کمک و همکاری سازنده سایر دستگاه‌های مرتبط نیازمند هستیم. 

 

وی از تجمعیع آثار شهدای روحانی غرب گیلان و تبدیل آن به صورت آثار دیجیتالی خبر داد و عنوان کرد:‌ برای جمع‌آوری دقیق مستندات و مطالب حاوی این آثار که به شکل DVD تدوین و به خانواده شهدا تقدیم می‌شود ساعت‌ها تحقیق و مطالعه میدانی توسط کارشناسان انجام شده است. 

 

حجت الاسلام والمسلمین تسخیری برگزاری یادواره‌ شهدای روحانی گیلان را در جهت نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت مؤثر دانست و گفت:‌ امیدواریم با همکاری بنیاد شهید، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس،‌ سازمان تبلیغات اسلامی و سایر دستگاه‌های مرتبط مراسم امسال باشکوه‌تر از سال گذشته برگزار شود.

 

اتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است