شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانفرمانده سپاه قدس استان گیلان خبرداد: مسجدمحوری سرلوحه برنامه های بسیج/ خدمت رسانی ۱۰۰۰ پزشک در هفته بسیج

فرمانده سپاه قدس استان گیلان خبرداد: مسجدمحوری سرلوحه برنامه های بسیج/ خدمت رسانی ۱۰۰۰ پزشک در هفته بسیج

منتشرشده در گیلان سه شنبه, 29 آبان 1397 ساعت 08:45
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:سردار عبدالله پور اظهار داشت : تاکید سپاه بر این است که  مسجد محوری را سرلوحه برنامه هایش قرار دهد.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردارسرتیپ دوم پاسدار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس استان گیلان در نشست خبری ویژه بزرگداشت هفته بسیج گفت: امروز بهترین مدافعان و نظامیان را از جنس بسیج داریم و بدانید که وقتی بسیج می تواند در امور نظامی موفق باشد پس می تواند مشکلات کشور را مرتفع نماید.

 

وی ادامه داد : هفته بسیج امسال با هفته وحدت مصادف شده است و می توان علامتی دانست از این که بسیج مظهر وحدت و یکپارچگی ملت ایران است.

 

سردار عبدالله پور با اشاره به شعار هفته بسیج اظهار کرد:امسال برنامه های مختلف در هفته بسیج با شعار بسیج مظهر ایستادگی، پیشرفت، وحدت و خدمت اجرا می گردد.

 

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به تعلق بسیج مستضعفین به مردم تصریح کرد: بسیج در واقع همه ملت ایران هست که خالصانه بدون هیچ چشم داشتی توان خود را برای خدمت به کشور و مقابله با دشمن صرف می کنند.

 

وی با اشاره به الگو بودن بسیج تاکید کرد: امروز با مجاهدت شهدای بزرگوار بسیج از حالت ملی و کشوری خارج شده و حالتی بین المللی پیدا کرده است چرا که امروز در منطقه بسیج به یک الگو تبدیل شده است و کشور ها  با الهام از بسیج ایران مشکلات خودشان را مرتفع می کنند و یاد گرفته اند اگر بخواهند در مقابل ظلم مقابله نمایند باید از مدل بسیج استفاده شود.

 

سردار عبدالله پور در رابطه با روحیه بسیجیان متذکر شد: بسیجی برای خود چیزی نمی خواهد و آنچه می خواهد برای ملت و محرومین می باشد، بسیجی سیاسی هست اما سیاست زده نیست و طرفدار هیچ حزب و گروهی نمی باشد بسیج به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) کلید طلایی حل مشکلات کشور می باشد.

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان در ادامه بیان داشت: امروز بهترین مدافعان و نظامیان را از جنس بسیج داریم و بدانید که وقتی بسیج می تواند در امور نظامی موفق باشد پس می تواند مشکلات کشور را مرتفع نماید.

 

وی افزود: برنامه های سپاه قدس گیلان در هفته دفاع مقدس از روز سه شنبه ۲۹ آبان شروع می شود که در اولین روز برنامه های هفته بسیج با خدمت رسانی ۱۰۰۰ پزشک در هزار مسجد در سطح استان صورت می پذیرد و سپاه اصرار دارد که مسجد محوری را در برنامه هایش در سرلوحه امور قرار بدهد.

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به برنامه های دیگر هفته بسیج گفت:اردوی یک روزه اقتصاد مقاومتی با هماهنگی بسیج سازندگی و بسیج رسانه مهیا شده است که فعالان رسانه می توانند برای پوشش خدمات بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی در این اردو حضور یابند.

 

سردار عبدالله پور با اشاره به برگزاری طرح همگام با کشاورز اظهار کرد: طرح همگام با کشاورز با همکاری جهاد کشاورزی اجرا شده است که منجر به افزایش تولید ۹ درصدی شده و امیدواریم در راستای تولید غذای سالم بتوانیم در سال دوم با نمونه برداری خاک شالیزار کشاورزان عزیز در استان افزایش بیشتر تولید محصول را رقم بزنیم.

 

وی در رابطه با برنامه های دیگر هفته بسیج بیان داشت: برنامه های دیگر هفته بسیج عبارت از برگزاری یادواره شهدای روحانی و طلبه غرب کشور به میزبانی فومن در روز چهارشنبه,اعزام سرگروه های جهادی گیلانی به دوره آموزشی برای ساخت ۳۰۰۰ نیروگاه کوچک تولید انرژی خورشیدی، افتتاح ۸ واحد مسکن محرومین، غبارروبی مزار شهدا، برگزاری یادواره سردار شهید مدافع حرم علیرضا نظری در رودسر، برگزاری مانور نظامی با محوریت گردان های امام حسین(ع) در منطقه لوشان با حضور مسئولین نطامی کشوری و استانی می باشند.

 

سردار عبدالله پور به برگزاری کارگاه آموزشی کشت گیاه کلزا اشاره کرد و بیان داشت:در حوزه اقتصاد مقاومتی در بخش کلزا با همکاری جهاد کشاورزی در منطقه رودبار و رستم آباد طرح کاشت دانه های روعنی کلزا را با هدف تولید روغن مورد نیاز در دستور کار داریم.

 

فرمانده سپاه قدس گیلان به اهمیت فعالیت های قرآنی در سطح جامعه اشاره کرد و بیان داشت.:روز یکشنبه در همایش بزرگ سفیران الهی از ۳۰ تن از حافظان قرآنی استان گیلان تجلیل می شود.

 

وی با اشاره به شرایط اخیر در سطح منطقه و جنایات رژیم آل سعود با حمایت آمریکا و غرب در حمله به مردم یمن متذکر شد:به عنوان بسیجی وظیفه داریم همانطور که همواره از مستضعفان جهان حمایت کرده ایم  از ملت مظلوم یمن حمایت نمائیم و جا دارد حمایت خود را از این مردم محروم در روز جمعه به نمایش بگذاریم.

 

سردار عبدالله پور با اشاره به خدمات مختلف سپاه قدس استان گیلان برای عمران و آبادانی در مناطق حاشیه ای شهر رشت در پایان خاطر نشان کرد: در حوزه های عمرانی،بهداشتی،فرهنگی و ...مشکلات را با همکاری سازمان های ذیربط مرتفع نمائیم و معتقدیم باید از مدل بسیج و از حضور مردم برای رفع مشکلات این مناطق استفاده شود و تجربه نشان داده است که استفاده از مدل بسیج برای رفع مشکلات نتیجه بخش بوده است.

 

 

انتهای پیام /09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است