شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانمسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان: "قیام میرزا کوچک" از افتخارات مردم گیلان در عرصه پاسداری از دین است

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان: "قیام میرزا کوچک" از افتخارات مردم گیلان در عرصه پاسداری از دین است

منتشرشده در گیلان سه شنبه, 13 آذر 1397 ساعت 10:12
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: ‌ حجت‌الاسلام والمسلمین تسخیری گفت:‌ نهضت جنگل و قیام میرزا کوچک جنگلی و یارانش از افتخارات گیلانیان در عرصه دفاع و پاسداری از کیان دین اسلام است.

 

به گزارش سپاه نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان در یادواره شهید میرزاکوچک جنگلی و 152 شهید طلبه و روحانی گیلان اظهار داشت: گیلانیان همواره برای پاسداری از دین در خط مقدم جبهه حضور داشتند و قیام میرزا کوچک جنگلی مبین این حقیقت ارزشمند است.

 

وی با بیان اینکه نهضت جنگل برجستگی‌ها و ویژگی‌های بسیار بی‌بدیلی داشت عنوان کرد: میرزا کوچک جنگلی به همراه یاران با وفای خود در برابر تجاوزکاری‌های دشمنان ایستادند و به حکومت مستبد داخلی نیز قدرت ملت ایران را تفهیم کردند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین تسخیری از جمع‌آوری آثار 152 شهید طلبه و روحانی استان گیلان خبر داد و در این مورد ابراز داشت: تاکنون آثار و مستندات این تعداد از شهدای والامقام طلبه و روحانی گیلان جمع‌آوری و طبقه‌بندی شده است و روند تکمیل بانک جامع اطلاعاتی شهدای روحانی و طلبه استان همچنان ادامه دارد.

 

وی حضور روحانیون و طلبه‌ها در تمام عرصه‌های مبارزاتی قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: علاوه بر میدان‌های مبارزاتی با رژیم طاغوتی و یا در جبهه‌های دوران دفاع مقدس روحانیون گیلانی در عرصه دفاع از حرم اهل بیت(ع)‌ نیز حضوری فعال داشته‌اند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین تسخیری از حضور 13 روحانی و طلبه گیلانی در عرصه جنگ علیه تکفیری‌های داعشی خبر داد و خاطرنشان کرد: در عرصه دفاع مقدس نیز با بررسی‌های دقیق و تحقیقات انجام شده تعداد 205 روحانی و طلبه گیلانی که در عرصه دفاع مقدس حضور داشتند مورد شناسایی قرار گرفتند.

 

وی از حضور 59 جانباز و 2 آزاده سرافراز روحانی و طلبه گیلان در دفاع مقدس سخن گفت و اظهار داشت: درجه جانبازی بسیاری از این ایثارگران طلبه و روحانی استان گیلان از 5 درصد تا 75 درصد است همچنین بسیاری از آنان نیز در زندان‌های رژیم بعثی عراق برای سال‌های متمادی در اسارت بودند.

 

‌انتهای پیام/

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است