شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانمسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان: رمز ماندگاری انسان‌ها در شهادت است / شهدای دفاع مقدس در سخت ترین شرایط دست از آرمان‌هایشان برنداشتند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان: رمز ماندگاری انسان‌ها در شهادت است / شهدای دفاع مقدس در سخت ترین شرایط دست از آرمان‌هایشان برنداشتند

منتشرشده در گیلان شنبه, 08 دی 1397 ساعت 09:50
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه شهدا در زمان دفاع مقدس از جان خود گذشتند، گفت: رمز ماندگاری انسان‌ها در شهادت است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان در یادواره شهدا در مسجد ثامن الائمه شهر رشت اظهار داشت:شرکت‌کنندگان در مراسم شهدا دعوت شدگان از سوی شهدا و جزء مقربین شهدا هستند.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان با اشاره به اینکه خداوند انسان‌ها را برای رسیدن به مقام های والای روحانی خلق کرد، عنوان داشت: خداوند انسان را خلق کرد تا از فرش به عرش برسد.

 

حجت الاسلام والمسلمین تسخیری با اعلام اینکه خداوند برای انسان‌ها راه‌های زیادی را ایجاد کرد تا زودتر به درجات والای انسانی برسند، تصریح کرد: شهدا در دفاع مقدس از جان خود گذشتند.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه شهدا همیشه زنده هستند،  اظهار داشت: مرگ در فرهنگ انقلاب انتقال از دنیای مادی به دنیای معنوی است.

 

حجت الاسلام والمسلمین تسخیری با بیان اینکه مرگ در فرهنگ اسلامی به معنی پوچی نیست تصریح کرد:  تعداد زیادی از جن و انسان به دلیل نداشتن درک معنوی وارد جهنم می‌شوند.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه افرادی که درک و توانایی تشخیص خوبی ها را ندارند وارد جهنم می‌شوند،  بیان داشت: انسان‌های زیادی توانایی درک خوبی‌ها را ندارند.

 

وی با اعلام اینکه انسان‌هایی که در دنیا از رسیدن به مقام معنوی و عرفانی غفلت کنند از حیوان پست تر هستند ، عنوان کرد: انسان‌ها برای خوردن و خوابیدن خلق نشدند.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه رمز ماندگاری انسان‌ها در شهادت است، ابراز داشت: ماندگاری انسان‌ها در دل کندن از آرزوهای دنیوی است.

 

حجت الاسلام والمسلمین تسخیری با بیان اینکه شهیدان با شهادت در عرش پرواز می‌کنند، گفت: شهدا پس از شهادت زنده می‌مانند و در نزد خداوند روزی دریافت می‌کنند.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه فرق زیادی بین مردن و شهادت وجود دارد،  عنوان داشت: شهید نام دیگر خداوند متعال است.

 

وی با اعلام اینکه شهدا ناظر اعمال انسان‌ها هستند و مقام والایی در نزد خداوند دارند، افزود: از تمام افراد به‌جز شهدا در شب نخست قبر، سوال و جواب می‌شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین تسخیری با تاکید بر اینکه پیامبر(ص) و ائمه(ع) از خداوند متعال آرزوی شهادت داشتند، اظهار داشت: شهدای دفاع مقدس در زیر بدترین شکنجه‌ها دست از آرمان‌هایشان برنداشتند.

 

حجت الاسلام والمسلمین تسخیری با اشاره به اینکه در دفاع مقدس، شرق و غرب در برابر انقلاب اسلامی ایران جنگیدند بیان داشت: در کشور افراد دو تابعیتی می‌خواستند از کشور فرار کنند.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه فتنه‌گران در  آخرت نمی‌توانند پاسخگوی کارهایشان شوند ابراز داشت: چشم و گوش فتنه‌گران در برابر دیدن و شنیدن حق بسته است.

 

 

انتهای پیام/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است