شما اینجا هستید: خانهاستانهاگلستانفرمانده سپاه نینوای گلستان: ۲۰۹ برنامه اجلاسیه ۴ هزار شهید استان گلستان اجرائی شد

فرمانده سپاه نینوای گلستان: ۲۰۹ برنامه اجلاسیه ۴ هزار شهید استان گلستان اجرائی شد

منتشرشده در گلستان چهارشنبه, 20 بهمن 1395 ساعت 14:02
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار صادقی گفت: از ۲۴۶ برنامه‎ای که برای برگزاری اجلاسیه ۴ هزار شهید استان گلستان در نظر گرفته شده بود، ۲۰۹ برنامه اجرائی شد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار رحمت الله صادقی فرمانده سپاه نینوای استان گلستان ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر از زحمات اصحاب رسانه که توانستند فضای عمومی استان را با پروژه اجلاسیه شهدای استان گلستان آشنا کنند قدردانی کرد و اظهار داشت: این رویداد بزرگ فرهنگی از اواخر سال 1393 برنامه‎ریزی آن صورت گرفت و 6 ماه طول کشید مجموعه سیاست، راهبرد و اهداف آن تدوین شود و این راهبردها تبدیل به یک طرح شود.

 

وی با بیان اینکه مجموعه برنامه‎ها که برای اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان برنامه‎ریزی شده بود یک‌هزار و 700 برنامه بود و با توجه به وضعیت استان این میزان برنامه را به حجم 246 برنامه رساندیم.

 

فرمانده سپاه نینوا گلستان تصریح کرد: برای اینکه مردم در راستای اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان درگیر کار فرهنگی شوند ساختار طولی و عرضی برای برنامه‎ها ترسیم کردیم و از پایین‎ترین سطح یعنی پایگاه‎های مقاومت بسیج تا حوزه،  نواحی مقاومت بسیج برنامه‎ها چیدمان شد و همچنین دستگاه‎های اجرایی نیز برای باشکوه برگزار شدن این اجلاسیه پای کار آمدند.

 

سردار صادقی یادآور شد: 11 کارگروه در راستای اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان شکل گرفت و با برگزاری 8 جلسه سیاست‎ها و برنامه‎ریزی تدوین شد.

 

وی اظهار داشت: یکی از کارهائی که در راستای اجلاسیه شهدای استان انجام دادیم این بود که برنامه‌ها براساس موضوع و سطح اجرا تفکیک کردیم و از متمرکز کردن برنامه در مرکز استان پرهیز شد.

 

فرمانده سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه همه آحاد مردم استان توانستند در برنامه‎های اجلاسیه شهدا مشارکت کنند، تاکید کرد: 209 برنامه از 246 برنامه‎ای که برای اجلاسیه در نظر گرفتیم اجرا شد و نتوانستیم 37 برنامه را در استان به اجرا در بیاوریم.

 

سردار صادقی یادآور شد: همه 11 کارگروه که برنامه‎هایی را در سطح استان انجام دادند، موظف هستند که اقدامات خود را به یک کتابچه تبدیل کنند تا برای تاریخ فرهنگی استان باقی بماند و خود دبیرخانه شورای سیاستگذاری اجلاسیه نیز این کتاب‎ها را در فضای حقیقی و مجازی ارائه خواهد کرد.

 

وی به دیدار اعضای ستاد با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: دیدار شورای سیاست‌گذاری با مقام معظم رهبری شاخص‎ترین و بارزترین برنامه اجلاسیه بود و استان گلستان نخستین استانی بود که به صورت تنهایی دفتر مقام معظم رهبری برای ارائه عملکرد پذیرفت و دیگر استان‎ها این دیدار را به صورت مشترک برگزار کردند.

 

فرمانده سپاه نینوا گلستان به عملکرد کمیته‎های اجلاسیه شهدای استان گلستان اشاره کرد و افزود: 87.5 درصد  کمیته رسانه و ارتباطات، 87 درصد  کمیته فرهنگی، 46 درصد کمیته یادمان‎ها، 87 درصد کمیته ورزش و جوانان، 89 درصد کمیته کارگروه دانشجو و اساتید، 80 درصد کمیته بانوان، 86 درصد کمیته اقشار و تشکل‎ها،69 درصد  کمیته دانش‎آموزی و فرهنگی و 42 درصد کمیته تدوین و تالیف در اجرای برنامه‎های اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان موفق ارزیابی شدند.

 

سردار صادقی اظهار داشت: به دنبال راه‎اندازی مرکزی به عنوان دهکده مقاومت هستیم که بتوانیم استعدادها و ظرفیت‎های استان را در عرصه مختلف از جمله فرهنگی به عرصه ظهور برسانیم. 

انتهای خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است