شما اینجا هستید: خانهاستانهاگلستانفرمانده سپاه نینوا گلستان؛ هدف دشمن در تهدید نرم از بین بردن اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی است

فرمانده سپاه نینوا گلستان؛ هدف دشمن در تهدید نرم از بین بردن اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی است

منتشرشده در گلستان شنبه, 21 اسفند 1395 ساعت 12:12
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:سردار صادقی گفت: هدف دشمن در تهدید نرم را از بین بردن اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی عنوان و تصریح کرد: هدف از این تغییر رفتار دشمن عدم تحقق آرمان ها و ارزشهایی است که انقلاب اسلامی با راهبرد ها و طراحی امام (ره) به دست آورده است.

 


به گزارش سپاه نیوز: سردار رحمت الله صادقی فرمانده سپاه نینوا گلستان در اجلاس مجمع استانی سازمان بسیج طلاب گلستان، اظهار کرد: در حوزه تهدیدات دشمنان انقلاب اسلامی، 3 نوع تهدید سخت، نیمه سخت و نرم وجود دارد.


وی افزود: برای تهدید سخت هم ارتش جمهوری اسلامی هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توانسته اند توانمندی های نظامی خوبی را در سازمان های خود ایجاد کنند و ظرفیت های دفاعی را به حد و اندازه ای برسانند که به جرات می توان گفت تهدید نظامی الویت اول دشمنان ما نیست.


فرمانده سپاه نینوا گلستان ابراز کرد: در تهدید نیمه سخت و امنیتی به فضل الهی با رصد و اشراف خوبی که در کشور وجود دارد ما قدرت سازماندهی و قدرت عملیات استکبار جهانی و معاندین داخلی را از آنها گرفتیم و با توجه به همه ظرفیت سازی هایی که در این چند سال اخیر به وجود آمد شاهد یک امنیت پایدار در کشور هستیم.


سردار صادقی با اشاره به اینکه همه ظرفیت های کشورهای منطقه خلیج فارس، داعش پلید و تکفیری ها بر این قرار گرفت که یک مورد بتواند در داخل کشور مشکلی را ایجاد کند، بیان داشت: تاکنون به فضل الهی، کمک حضرت حق و رصد و اشراف نیروهای اطلاعاتی موفق به این امر نشده اند لذا تصور این است که ما در حوزه تهدید نیمه سخت شرایطی را نداریم که انقلاب اسلامی تهدید شود.


وی با تاکید در حوزه تهدید نرم گفت: در این حوزه شرایطی است که باید با دقت به این تهدیدات توجه شود لذا به دلیل اینکه دشمن در تهدیدات نظامی و امنیتی که تغییر ساختار را هدفگذاری می کند نمی تواند موفق شود در تهدید نرم به دنبال تغییر رفتار انقلاب اسلامی است .


فرمانده سپاه نینوا گلستان هدف دشمن در تهدید نرم را از بین بردن اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی عنوان و تصریح کرد: هدف از این تغییر رفتار دشمن عدم تحقق آرمان ها و ارزشهایی است که انقلاب اسلامی با راهبرد ها و طراحی امام (ره) به دست آورد و مقام معظم رهبری نیز طراحی و ادامه می دهند.


سردار صادقی با بیان شاخص های مورد نظر مقام معظم رهبری در سال های اخیر در حوزه نفوذ، اذعان کرد: درحوزه نفوذ در عرصه های تصمیم سازی و تصمیم گیری دشمن به دنبال ایجاد ظرفیتی است که تغییر رفتار در نظام جمهوری اسلامی را تسهیل کند لذا برای شبکه های اجتماعی ما هدفگذاری کرده اند تا جامعه را به سمت سبک زندگی غربی سوق دهند.


وی افزود: هدف اصلی دشمنان در تهدیدات نرم است و تاکید حضرت آقا مدظله العالی‎ در حوزه سبک زندگی برای مردم و مسئولین درهمین راستا است که ما بتوانیم ساخت درونی انقلاب اسلامی را همچنان که 38 سال توانسته است روی پای خود بایستد و در جهت تحقق آرمان ها و ارزش هایش تلاش کند دشمن را در این بخش مایوس کنیم.


فرمانده سپاه نینوا گلستان یاد آور شد: مقام معظم رهبری بسیار هوشمندانه یک عنصر ایجابی را برای مسئولین و مردم ارائه فرمودند و آن اینکه ما در تحقق آرمانها و رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی دارای 5 مرحله پیروزی انقلاب اسلامی، استقرار نظام جمهوری اسلامی، تحقق دولت اسلامی، تحقق جامعه اسلامی و رسیدن به تمدن اسلامی هستیم.


سردار صادقی افزود: آنچه را که حضرت آقا مدظله العالی به عنوان ولی امر و نائب امام زمان(عج) طرح می فرمایند قسمت ایجابی کار است به معنای اینکه ما اگر برویم منتظر بمانیم تا تهدیدات دشمن بر ما تحمیل شود و متناسب با تهدید دشمن خود را سازمان دهیم پس چه زمانی باید به اهداف و آرمان های خود برسیم ؟ لذا اقدامات ما در حوزه تشکیل و تحقق دولت اسلامی که در این مرحله به سر می بریم باید هم مقابله کنندگی را تسهیل کند هم تحقق دولت اسلامی را به وجود آورد.وی در بخش دیگر سخنان خود با بیا اینکه ریشه ی اصلی و بنای انقلاب اسلامی، ریشه در مسجد و روحانیت دارد، ابراز کرد: با بررسی های کارشناسانه و نگاه در سابقه انقلاب اسلامی و دقت در ذائقه مردم می بینیم که مسجد در اولویت است .


فرمانده سپاه نینوا گلستان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مسجد را محل تلاقی آموزشگاه ها با مرکز تعلیم و تربیت عنوان و بیان داشت: وقتی مساجد استان گلستان را مطالعه و برسی می کنیم متوجه می شویم که شرایط استان در حوزه مسجد و شرایط روحانیت مساجد در استان شرایط مقابله با تهدید نرم را ندارد و حوزه های ایجابی اقدامات انقلابی، بر اساس اسلام ناب نیست.


سردار صادقی افزود: بررسی های انجام شده نشان می دهد که حدود 60 درصد مساجد ما فاقد روحانی و 40 درصد دیگر نشان دهنده این است که حضورشان در مساجد عمدتا صرف اقامه یک وعده از نماز می شود کمااینکه وقتی آمار کمی طلاب و روحانیون را مطالعه می کنیم می بینم که همین تعداد بخش اعظمش در مساجد حضور ندارند.


وی حضور روحانیون در مساجد را متناسب با معیشت و نیاز های اولیه آنها ندانست و گفت: مشکل مسکن، معیشت و سایر موضوعات برای روحانیون نادیده گرفته شده است و تمرکزی برای این موضوع وجود ندارد تا عنصر مسجد و روحانی تحقق پیدا کند.


فرمانده سپاه نینوا گلستان تصریح کرد: در سال 96 مسجد محوری را شعار سال استان گلستان قرار دادیم تا در قالب طرح شهید طهماسبی این مهم را منسجم کنیم لذا باید ظرفیت سازی هایی در مدارس انجام شود تا در دراز مدت بتوانیم قدر مطلق عدد روحانی را به نسبت جمعیت استان افزایش دهیم.


سردار صادقی با اشاره به فرمایش حضرت آقا مدظله العالی که می فرمایند؛ اگر شما با این مشکل مواجه هستید که نوجوان و جوانان به سمت مسجد نمی آید شما به سراغ آنها بروید لذا سپاه به عنوان خادم جامعه روحانی و مردم می خواهد این مرکزیت را به عنوان یک خادم ایجاد کند تا مشکلات دو عنصر مسجد و روحانی بر طرف شود و آن مرکزیتی که مرکز تعلیم و تربیت اسلام ناب است را با حضور در مسجد انجام دهیم.


وی ابراز کرد: ما این فضا را در مجموعه سپاه به وجود آورده ایم که بتوانیم در شرایط تهدیدات نرم، عنصر های موفقیت خود را پیدا کنیم و تحقق مسجد و روحانی را که محور اصلی تعلیم و تربیت است به فضل الهی احیا کنیم.


فرمانده سپاه نینوا گلستان در پایان افزود: ما در تلاشیم تا عناصر مورد نیاز را در حوزه های مختلف بررسی کنیم و تنظیماتی که در استان و سپاه وجود دارد که ظرفیت استان را هم پوشانی تر کند محقق شود تا این عنصر برتر ساز را که متاسفانه در حال فراموش است احیا کنیم.


انتهای خبر/08

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است