شما اینجا هستید: خانهاستانهاگلستانساخت ۱۱ واحد مسکونی از سوی سپاه نینوا گلستان در روستاهای زلزله‌زده کرمانشاه

ساخت ۱۱ واحد مسکونی از سوی سپاه نینوا گلستان در روستاهای زلزله‌زده کرمانشاه

منتشرشده در گلستان سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397 ساعت 10:33
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: جانشین فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: به همت سپاه نینوا استان ۱۱ واحد مسکونی در روستاهای زلزله‌زده کرمانشاه برای خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی در حال ساخت است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ عبدالله عین‌علی جانشین فرمانده سپاه نینوا استان گلستان با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره از جان و مال مردم دفاع می‌کند و خود را خدمتگزار آنان می‌داند اظهار داشت: سپاه و نیروهای مسلح در حوادث و بحران‌ها همیشه در کنار مردم حضور دارند و به آنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

 

وی به بازسازی 9 روستای زلزله‌زده منطقه بانیهوان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: براساس تقسیم‌بندی که از همان روزهای نخست صورت گرفت بازسازی 9 روستا به سپاه نینوا استان گلستان واگذار شد.

 

جانشین فرمانده سپاه نینوا استان گلستان ادامه داد: همان زمان کار شناسایی و احصاء آسیب‌ها و جمع‌آوری اطلاعات لازم و هماهنگی‌های مورد نیاز صورت گرفت. با حضور نیروهای بسیج در قالب اردوهای جهادی 264 سکو برای اسکان موقت روستائیان زلزله‌زده احداث و 256 کانکس شامل کانکس‌های اهدایی مردم استان گلستان و همچنین کانکس‌های تولیدی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در این روستاها نصب شد.

 

وی گفت: در حال حاضر نیز احداث 11 باب منزل برای محرومین تحت پوشش بهزیستی این 9 روستای زلزله‌زده به همت سپاه نینوا استان در دست اقدام است.

 

جانشین فرمانده سپاه نینوا استان گلستان با تأکید بر اینکه سپاه از همه ظرفیت خود برای خدمتگزاری به مردم بهره می‌گیرد، افزود: براثر زلزله کرمانشاه یک‌ هزار و 158 رأس از دام مردم این 9 روستا تلف شد که با حضور کلینیک تخصصی دامپزشکی استان گلستان این دام‌ها به صورت کاملا بهداشتی معدوم و همچنین واکسیناسیون 8 هزار و 760 رأس از احشام این روستائیان نیز انجام شد.

 

وی یادآور شد: پس از وقوع زلزله در استان کرمانشاه در مجموع 123 نیرو برای شامل سپاهی و پایور به مدت 42 روز به مردم زلزله‌زده خدمات دادند. همچنین 162 نفر در قالب نیروهای جهادی در روستاها وظیفه خدمات‌رسانی را انجام می‌دادند. در ایام نوروز امسال نیز 4 گروه جهادی با ظرفیت 168 نفر در مناطق زلزله‌زده حضور یافتند.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است